Hlavní navigace

Ke kontu v Raiffeisenbank se nově přihlásíte otiskem prstu

Sdílet

Jiří Hovorka 26. 3. 2018

Raiffeisenbank nabízí nově možnost přihlášení prostřednictvím otisku prstu všem uživatelům služby Mobilního eKonta. Pokud telefon přihlášení pomocí otisku prstu podporuje, může si klient tento rychlejší způsob přihlašování povolit. Uživatelé operačních systémů iOS a Android se tak už nemusí přihlašovat pouze prostřednictvím číselného kódu, takzvaného S-pinu, říká mluvčí Raiffeisenbank Petra Kopecká.

Banka předpokládá, že o novinku budou mít její klienti zájem. Vychází z loňského průzkumu, ve kterém jí téměř tři čtvrtiny dotázaných uvedly, že by právě tuto formu přihlašování do mobilního bankovnictví u své banky ocenily.

Otisk v principu splňuje podmínky takzvaného silného ověření uživatele. Pracují s ním nejen kriminalisté, ale také úřady nebo výrobci zabezpečovacích systémů. Moderní biometrické čtečky na otisk prstu nelze jen tak ošálit ani rozhodit. Kvalitní senzor si poradí s vlhkými, ušpiněnými nebo mastnými prsty a většinou je korektně rozpozná, říká Tomáš Rosa, odborník na zabezpečení a kryptologii Raiffeisenbank.

Stejnou možnost svým klientům dává většina bank, které v Česku působí. Jen někde je ale možné otiskem prstu potvrzovat i transakce. Umí to například aplikace Fio banky, Komerční banky nebo UniCredit Bank.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).