Hlavní navigace

Když už půjčku, tak co nejrychleji. Češi čekat nechtějí

Sdílet

Pokud už se Češi rozhodnou, že si vezmou nějaký typ půjčky, mezi nejdůležitější faktory řadí rychlost vyřízení takového úvěru (49 %). Následně se zajímají i o úrokovou sazbu, RPSN a výši splátek. Vyplynulo to z průzkumu, který provedla agentura NMS Market Research pro mBank.

V polovině případů si zájemci o půjčku vezmou první nabídku, na kterou natrefí a s následným porovnáváním nabídek na trhu se již nezdržují. Nehledají ani nejlevnější nabídku. Vyhovující pro ně je, když splňuje původní očekávání. Výzkum ukázal, že přesně polovina respondentů, kteří již půjčku mají, se rozhodla pro první nabídku, kterou dostali a další již nezvažovali. Mezi půjčkami od dvou poskytovatelů se rozhodovalo pouze 25 % lidí, a stejně tak pouze každý čtvrtý člověk porovnal alespoň tři a více konkurenční nabídky, říká Ondřej Karban, vedoucí úvěrových produktů mBank,

Pro 40 % respondentů je při výběru důležité i to, jestli u banky už nějaký produkt mají. A pokud ano, zamíří nejdříve tam. Dalších 27 % dotázaných se orientuje podle toho, jaký k nim na pobočce zaujímají přístup pracovníci. A pro 23 % Čechů hraje roli i předchozí zkušenost s půjčkou u dané banky. Na pověst konkrétní finanční instituce hledí 18 % respondentů.

Nejpodstatnějším faktorem je pro 61 % dotázaných cena. Rozhoduje ale i rychlost. Půjčku chtějí hlavně rychle, a to v 61 % případů, a současně s co nejnižším úrokem, respektive RPSN. Takto vyjádřená cena za půjčku je nejdůležitější pro 59 %, respektive 57 % dotázaných. Mezi ty nejdůležitější parametry půjčky se zařadila také možnost předčasného splacení, kterou uvedla polovina lidí, přesně 49 % lidí, doplňuje Ondřej Karban. 

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).