Hlavní navigace

Kde natankujete nejlevněji? Brzy vám napoví Česká pošta

Sdílet

Arsen Lazarevič 5. 4. 2013

Česká pošta chystá spustit internetový portál, který by měl denně aktualizovat ceny benzínu a nafty na jednotlivých čerpacích stanicích. Podle mluvčí České pošty Marty Selicharové se daný projekt připravuje už delší dobu a to ve spolupráci s ministerstvem průmyslu a obchodu: V této chvíli je projekt stále v testování a vybírá se nejlepší varianta, uvádí.

Projekt se však nelíbí podle Hospodářských novin většině petrolejářských firem, ty nejlevnější však tento projekt vítají. V sousedním Rakousku však prodejci mají povinnost nahlásit každou změnu cen a na zvláštní internetové stránce pak údaje zveřejňuje stát.

Ceny pohonných hmot lze najít například na webu společnosti CCS nebo na některých internetových serverech.

Našli jste v článku chybu?
 • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
 • 5. 4. 2013 9:27

  Méďa Béďa (neregistrovaný) ---.uniqa.cz

  To zas vymyslel nějaký tydýt s titulem MBA? Jenom čekám, kdy dojde na erotické služby.

 • 5. 4. 2013 16:59

  Intri (neregistrovaný) 62.129.51.---

  Proč idiocie? Já využíval třeba polský web www.cenapaliw.pl, abych si ověřil ceny na polské příhraniční Shellce a zjišťoval, jestli se mi vůbec vyplatí trajdat těch 30 km cesty pro nádrž.

  Naopak, byl bych pro rakouský systém, kdy změna ceny paliv musí být ohlášena. To, že se to pumpařům nelíbí, je pochopitelné... Holt je to donutí se chovat více konkurenceschopně, z čehož může těžit jedině zákazník. Trochu sarkasticky dodám, že pokud se něco nelíbí pumpařům, líbí se to mně, protože to velmi často znamená, že jim někdo sahá na to jejich velmi dobře založené pohodlí. Ono ty kartely, které se vedou třeba v Ostravě mezi Agipkou a Shellkou v Třebovicích, jsou dost nechutné a do očí bijící. Nejsem tak blbý, abych si myslel, že shodnost cen obou stanic je proto, že si ani jedna z těch pump nemůže dovolit nabízet benzín o ten desetník nebo dvacetník levněji a zkusit tak nalákat více zákazníků. Taky si myslím, že jestli někdo vybírá mezi Shellkou a Agipkou za stejnou cenu, není to vlastně vůbec žádná volba... Neznám cvoka, co by tankoval na Agipce za stejné peníze jako u Shellky. A to jejich nenápadné půldenní období, aby tak dali dojem opožděné reakce na změnu ceny u jedné z pump (většinou to je Shellka, kdo zareaguje později)... Jasně, žeru jim to.

 • 10. 4. 2013 8:51

  Méďa Béďa (neregistrovaný) ---.uniqa.cz

  Protože je to jen další tunel na peníze a super zakázka pro nějakou spřátelenou IT firmu... Jak už je tady psáno, webů se stejnou tématikou je více.

 • 6. 4. 2013 10:01

  Tomáš (neregistrovaný) ---.net.upcbroadband.cz

  Podobných služeb na českém internetu se najde už nyní několik, třeba iPumpuj, kde aktualizace mohou provádět sami uživatelé. Představte si, a z našich daní to nestojí ani korunu. Česká pošta je státní podnik a tedy peníze nás všech. Má tedy smysl vymýšlet další "službu" pro Českou poštu (co ještě jiného budou dělat, měření rychlosti v obcích, IT služby)? Nebylo by lepší se zaměřit na zkvalitnění doručovacích služeb, aby lide nenacházeli ve své poštovní schránce lístek adresát nezastižen i když byly celou dobu doma? Aby se dalo dovolat na telefonní číslo pro domluvení znovudoručení zásilky?

 • 7. 4. 2013 23:19

  bez přezdívky

  Jen to ne... Jakékoli služby co jsou spojené s ústavem s názvem "česká pošta" jsou pro mě osobně naprosto mimo. Kdykoli mám tu čest tak se mi postavujou vlasy hrůzou na hlavě. Tenhle ústav snad navštěvujou jen lidi s IQ pod 100, tam mají snad nějaké měřidlo nebo co... Má poslední návtěva před pár měsíci (dopis s doručenkou) - asi 10 lidí v řadě, otevřené jedno okénko z pěti, přede mnou lidi čekající půlhodinovou frontu na zaplacení složenky na telefon, případně vyzvednutí 200,- Kč z Maxkarty... Bez komentáře.

 • 20. 4. 2013 16:16

  Mino (neregistrovaný) ---.net.upcbroadband.cz
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).