Hlavní navigace

Kde nastane letos boj o talenty?

Sdílet

Podle personální agentury McROY Czech chybí na českém trhu téměř 150 000 pracovníků. Letos proto bude v některých oborech nouze o kvalitní a odborné pracovníky. Které profese si letos budou moci vybírat?

IT specialisté
Specialistů z oboru IT je nedostatek dlouhodobě a ani letos není dle agentury situace odlišná. Největší zájem bude zejméma o programátory, kteří ovládají program JAVA.

Pracovníci ve výrobě
IT profese však nejsou jedinou žádanou profesí na trhu. Nouze je i o manuální pracovníky. Zejména o konstruktéry, technology, nástrojáře, seřizovače nebo svářeče. Ve výrobě zřejmě budou ale chybět i další profese. V roce 2015 byl problém obsadit i nekvalifikované manuální pracovníky – jako operátory výroby nebo „pickery“ zboží ve skladech.

Zaměstnanci kontaktních center/call center
Nedostatek uchazečů o práci v call centrech nabízejících služby je také dlouhodobý, se zvyšujícími se prodeji zboží roste i potřeba zákaznického servisu.

Centra sdílených služeb
Umíte dva a více jazyků? Letos se očekává poptávka právě po lidech s jazykovou vybaveností. V oblasti zpracování komplexních finančních operací nebo v oblasti řízení lidských zdrojů je těchto lidí nedostatek. Na tyto pozice jsou navíc často nabíráni i absolventi.

Obchod
Dlouhodobý nedostatek pracovníků se projevuje i v oblasti obchodu. Firmy hledají takzvané huntery, ale i key account manažery s vlastní sítí kontaktů.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).