Hlavní navigace

Každý pátý Čech by chtěl mít zlatou kartu

Sdílet

Téměř každý pátý Čech by si přál vlastnit zlatou platební kartu. Vyplynulo to z průzkumu Equa bank.

Pro 32 % Čechů představuje symbol bohatství a luxusu. Dalších 18 % si myslí, že jim „otevře dveře“ a 14 % dotázaných ji vnímá jako posílení společenského statusu.

Více než 50 % žen přiznalo, že když vidí majitele zlaté karty, zajímají se, kolik peněz asi celkem má. Pětina žen ji navíc vnímá jako vzácnější a platily by s ní méně často a pouze dražší zboží. Muži si naopak myslí, že díky jsou díky ní více atraktivní a mohou si i více užívat života.

Každý druhý Čech očekává od zlaté karty výhodné slevy u obchodníků a bezplatné výběry ze všech bankomatů v České republice (42 %). Dalších 32 % dotázaných očekává výhodné bezplatné pojištění proti zneužití, ztrátě či krádeži osobních věcí. Cestovní pojištění by v rámci zlaté karty chtělo 24 % respondentů. 9 z 10 Čechů by přitom za zlatou kartu včetně vedení účtu bylo ochotno platit do 200 korun měsíčně.

Zlatou platební kartu vlastní v České republice téměř každý desátý Čech.

Našli jste v článku chybu?
 • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
 • 18. 11. 2015 20:36

  ldx (neregistrovaný) 2001:4c28:4000:----:----:----:----:----

  jak by řekl pepa, průzkum jak stehno.

 • 18. 11. 2015 22:38

  Pavel (neregistrovaný) ---.ipv6.broadband.iol.cz

  Není řečeno vše. Zda-li třeba kreditku nebo debetku atd. Já jsem jednou také při výměně obyčejné debetní karty viděl kartu zlatou. Měla podstatně vyšší limity, lepší pojistku a byla prostě krásná.
  Zajímalo mě, jak se k ní dostat. A docela mě odbouralo, když mi moje bankovní poradkyně řekla, že mi jí tedy nechá vyrobit. Zdarma, byl jsem v tu dobu už vcelku dobrý klient. Tak jsem jí jednou měl. Je krásná, má zlatý embosovaný tisk, blýská se po dopadu světla z boku a to je tak zhruba všechno. Z bezpečnostních důvodů jsem si limity stáhnul pod úroveň mojí předchozí VISA karty, pojistku si platím stejnou a kartu používám zcela výjimečně a povětšinou na drobné výběry z bankomatu. Na platby mám svojí klasickou CitiLife kreditku, která mi alespoň generuje nějaké drobné šušně.
  Zlatá karta je pouze pozlátko, nic výjimečného. Většina bank ji vydává vcelku bez problémů. Většinou za ní chtějí pouze víc zaplatit. Kdybych jí neměl zdarma, tak bych do ní nešel. Ale v praxi to nic neznamená.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).