Hlavní navigace

Každý desátý chce v příštím roce změnit banku

Sdílet

Jiří Hovorka 27. 12. 2011

Nejčastějším novoročním předsevzetím pro rok 2012 v oblasti financí je v České republice snížení zadlužení. Na otázku tak odpovědělo 35 % těch, kteří si nějaké předsevzetí pro tuto oblast života dají. Vyplývá to z pilotního evropského průzkumu společnosti ING Bank provedeného ve třinácti evropských zemích. Mezi tuzemskými nejčastějšími finančními předsevzetími je i přání změnit banku. Takovou touhu vyslovilo 12 % dotazovaných.

Předsevzetí týkající se financí si na Nový rok dá celých 62 % české populace. Z těchto respondentů by pak 35 % chtělo snížit své dluhové zatížení, 28 % chce lépe nakládat se svými financemi a více kontrolovat výdaje a jen čtvrtina dotázaných uvedla, že by chtěla začít více šetřit.

Pořadí preferencí u českých respondentů bylo, oproti ostatním zemím, atypické. Dotazovaní v sousedních zemích uváděli nejčastěji přání více šetřit, a to v 7 ze 13 zemí, anebo (v 5 evropských zemích) by rádi lépe kontrolovali své výdaje.

Výzkum probíhal v listopadu 2011 a pro společnost ING jej zpracovala agentura TNS Nipo.  

V rámci výzkumu bylo dotazováno celkem 12 513 lidí.

Výzkumu se zúčastnily tyto země: Belgie, Česká republika, Francie, Holandsko, Itálie, Německo, Polsko, Rakousko, Rumunsko, Slovensko, Španělsko, Turecko,Velká Británie.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).