Hlavní navigace

Každý desátý Čech v loni změnil banku

Sdílet

Lenka Kašparová 4. 3. 2020

Nejčastěji lidé v loňském roce odcházeli od České spořitelny (27 %), Komerční banky (16 %), nebo Moneta Money Bank (15 %). Celkem svou hlavní banku, na jejíž účet si lidé nechávají posílat výplatu a kterou nejčastěji používají pro běžné placení změnilo 10 % Čechů. Vyplývá to z průzkumu agentury STEM/MARK, který dělala pro Air Bank. Do výzkumu se zapojilo 900 respondentů ve věku 18 až 60 let.

Důvodem, proč klienti mění svou hlavní banku, nejsou už jen poplatky, ale i dostatečně zajímavá nabídka služeb a také míra pohodlí. Stále více klientů si dnes chce prakticky cokoliv jednoduše a rychle zařídit online přes chytrý telefon a stejnou službu očekávají i od své banky, říká Petr Šmíd, vedoucí výzkumu trhu Air Bank.

Jenom jednu banku využívá v současnosti 41 % Čechů, dvě banky má 29 % lidí. Tři a více účtů u různých bank má 28 % dotázaných. Zájem Čechů otevřít si více účtů u různých bank podle výzkumu roste. Důvodem může být sjednání hypotéky nebo třeba výhodnější spořicí účet, případně jednoduchá obsluha mobilní aplikace nebo internetového bankovnictví u konkurenční banky.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
  • 5. 3. 2020 2:46

    bez přezdívky

    I když jsem zaplatil 99 Kč za další kartu k účtu, tak se mi Fio líbí, protože stačilo při prvním přihlášení do internetbankingu označit domácí počítač jako důvěryhodný, a už příště nemusím při přihlašování zadávat žádné heslo. Tomu říkám pohodlí. U jiných bank se na stolním počítači stále musí opisovat kódy z smsky. Co vím, je tomu tak např. u ČSOB, MONETY A EQUA (kde se zadává ještě heslo). Z důvodu přehlednosti by bylo nejlepší mít asi jen jednu banku, ale uvidíme, ty co máme zadara, jak se osvědčí do budoucnosti.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).