Hlavní navigace

Každá třetí škoda z úrazového pojištění vznikne při zimních sportech

Sdílet

Lyžování a snowboarding patří mezi nejrizikovější sporty z hlediska závažnosti zranění. Každá třetí škoda z úrazového pojištění vzniká právě při zimních sportech. Co se týče četnosti úrazů, jsou před nimi už jen sporty míčové. Vyplývá to ze statistik ERV pojišťovny a jejích sesterských pojištoven v Evropě.

I přes tento fakt vyjíždí bez cestovního pojištění do zahraničí až 17 % Čechů.

U mužů je zranění na lyžích či snowboardu druhým nejčastěším zraněním hned po fotbalu. U žen se jedná o nejrizikovější sporty vůbec, říká Vlastimil Divoký, manažer komunikace ERV pojišťovny.

I přes stále modernější vybavení úrazů přibývá. Časté jsou zejména poraněné vazy, zranění hlavy a tržné rány. Každé třetí zranění na lyžích patří mezi vážné, na snowboardu je to dokonce 55 % všech úrazů. Při lyžování je nejčastější zranění kolene (40 %), na snowboardu vedou úrazy zápěstí (28 %).

Pojišťovny varují, že Evropský průkaz pojištěnce ani pojištění na bankovní kartě nestačí. Platí totiž jen ve státem provozovaných zařízeních, nezahrnují asistenční služby, transport vrtulníkem ze sjezdovky, převoz do nemocnice ani zpět do Česka. Navíc musíte počítat s úhradou poměrně vysokých spoluúčastí, ve Francii zaplatíte 25 eur jen za ambulantní konzultaci, nemluvě o pojištění odpovědnosti za škodu, kterou můžete na sjezdovce způsobit někomu jinému, vysvětluje Vlastimil Divoký.

Právě u zimních sportů je přitom důležité, aby pojišťovna hradila dostatečně vysoké limity a řešila také případnou odpovědnost lyžaře, která může jít až do milionů korun.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).