Hlavní navigace

Karty TouchCard od Mastercard jsou uzpůsobené pro osoby se zrakovým postižením

27. 10. 2021

Sdílet

Společnost Mastercard představila nový standard platebních karet TouchCard, jehož povrch usnadní použití lidem s úplnou nebo částečnou ztrátou zraku. S rostoucími počty nově vydávaných karet bez reliéfního embosování je pro osoby s postižením zraku obtížnější rozeznat, jaký typ karty právě drží v ruce. Naše hmatové řešení umožní spotřebitelům snadno a bezpečně určit nejen typ karty, ale i její orientaci, uvedl Raja Rajamannar, ředitel společnosti Mastercard pro marketing a komunikaci.

Hmatové řešení je v podobě systému výřezů na jedné hraně karty. Kreditní karty Touch Card jsou opatřeny oblým výřezem, debetní karty širokým čtverhranným a předplacené trojúhelníkovým. Karty nového standardu lze používat u platebních terminálů i bankomatů.

Nový standard platebních karet usnadní placení osobám se zrakovým postižením
Autor: Mastercard Europe SA, organizační složka

Nový standard platebních karet usnadní placení osobám se zrakovým postižením

Na světě se každý sedmý člověk potýká s nějakou formou postižení. Navrhovat nové produkty s ohledem na jejich potřeby znamená poskytovat jim stejné příležitosti snadno a bezpečně využívat možností digitálního světa, dodal Rajamannar.

Společnost Mastercard kromě toho do platebních terminálů po celém světě přidává možnost přehrát svou korporátní melodii. Osoby s postižením zraku tak podle toho mohou poznat, že jejich platba úspěšně proběhla.

Společnost Mastercard v minulosti uvedla na trh také karty True Name, které podporují členy transgenderových a nebinárních komunit.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.

Byl pro vás článek přínosný?

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).