Spočítejte si...

Zavřít

Kampeličce WPB došla trpělivost. Podává na ČNB ústavní stížnost

V květnu loňského roku bylo na družstevní záložnu WPB Capital vydáno Českou národní bankou předběžné opatření, že nesmí přijímat nové členy a vklady. Kampelička s rozhodnutím vyjádřila nesouhlas, ale podle svých slov s Českou národní bankou spolupracuje.

Jenže ani téměř po roce se nic nestalo a stav, který WPB Capital znemožňuje normálně fungovat, nadále trvá. Podle týdeníku Euro se kampelička, kterou do problémů dostal mimo jiné spor jejích představitelů, rozhodla bránit ústavní stížností a podnětem k Hospodářskému výboru Poslanecké sněmovny. Pravděpodobně se tak schyluje k rozuzlení celého případu.

Spotřebitelská důvěra v EU se výrazně zvýšila Rodičovská dovolená výrazně ženám snižuje mzdy        
Norik
Norik (neregistrovaný) ---.cust.sloane.cz
24. 3. 2014 9:11 Nový

Re: Kampeličce WPB došla trpělivost. Podává na ČNB ústavní stížnost

celé vlákno

Je to banda nefachčenek v ČNB. Myslí si, že jsou to bohové snad nebo co. Výházel bych je všechny a zrušil tuto instituci

Intri
Intri (neregistrovaný) 62.129.51.---
24. 3. 2014 10:10 Nový

Re: Kampeličce WPB došla trpělivost. Podává na ČNB ústavní stížnost

celé vlákno

Nejhorší na tom je, že (ne)jednání ČNB je zcela ilegální. Nemá právo kampeličce omezit provoz na tak dlouho,maximálně je to tuším výslovně zákonem daných nějakých 120 dnů nebo tak. Jenže bude někdo potrestán? Bude někdo odškodněn? Kdepak, jsme v ČR... Tady se krade a zneužívá svého postavení k ničení konkurence zcela beztrestně a bez odpovědnosti.

Petr
Petr (neregistrovaný) ---.net.upcbroadband.cz
25. 3. 2014 20:52 Nový

Ty zas pindáš ..

celé vlákno

Laskavě si přečti tady, o co jde:
http://www.penize.cz/druzstevni-zalozny/282667-kampelicka-wpb-capital-opatreni-cnb-jsou-naprosto-neadekvatni
Evidentně je ve hře fiktivní kapitál, záložna se brání nějakým právním výkladem (v diskusi k tomu článku se většina shodne, že blbým). Vychází mi z toho, že se hraje o odebrání licence pro sofistikovaný podvod.