Hlavní navigace

Kalkulačka: Porovnejte si nemovitosti nejen podle jejich cen, ale i dojezdové vzdálenosti do práce

Sdílet

Dalibor Z. Chvátal 20. 10. 2020

Koupíte si velmi pěkné bydlení za dobrou cenu, ale cesta za výdělkem pro vás bude znamenat mnoho dalších nákladů i ztracený čas. Tedy pokud vás dojíždění nebaví, nebo to není součástí vaší práce.

Rozhodnutí ohledně volby nemovitosti patří k těm nejzásadnějším rozhodnutím v životě. Věnujte jim patřičnou péči. To, že nemovitost je levnější při pořízení, neznamená, že bude levnější i při užívání. Výrazně cenu užívání nemovitosti ovlivní cena dojezdu a čas strávený dopravou, píše na svém webu projektant Matěj Machač.

Že někdy dražší může být v dlouhodobém kontextu levnější ukazuje jeho kalkulačka nemovitostí podle dojezdové vzdálenosti, kterou zpřístupnil pro veřejnost. S kalkulačkou si můžete libovolně hrát, kromě ceny nemovitostí umí dosadit i hodnoty nákladů na palivo i čas dojezdu. Už sice nepočítá s amortizací a náklady na provoz auta, ale pro základní přehled rozdílů plně pomůže.

Porovnání nákladů: pořízení nemovitosti vs. náklady na dojíždění. U levnější nemovitosti příklad nákladů na dojíždění, u dražší bez nákladů (např. město, využití MHD apod.)
Autor: Dalibor Z. Chvátal

Porovnání nákladů: pořízení nemovitosti vs. náklady na dojíždění. U levnější nemovitosti příklad nákladů na dojíždění, u dražší bez nákladů (např. město, využití MHD apod.)

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).