Hlavní navigace

Kabinet projedná financování neziskových organizací

Sdílet

Jiří Velinský 3. 11. 2008

Vláda na svém pondělním zasedání se bude zabývat úpravou zásad poskytování dotací ze státního rozpočtu neziskovým organizacím. Stát jim nyní sice financování přislíbí a prostředky vyčlení z rozpočtu, peníze jim často chodí na účet až se zpožděním.

Podle ministryně pro lidská práva Džamily Stehlíkové peníze často dostávají až v polovině roku nebo i později, a proto nejsou schopni je provést vše, co si naplánovaly. Navrhujeme, aby se harmonogram výplaty peněz předkládaného projektu posunul o tři měsíce nazpět tak, aby nevládní organizace již počátkem roku věděly, zda dostaly dotace, nebo ne, a ty prostředky dostávaly daleko dřív, uvedla Stehlíková. Podle ní se jedná o pouhou administrativní záležitost, která pro státní rozpočet nebude znamenat žádnou další zátěž.

Situace v jednotlivých organizacích je různá, záleží totiž na tom, pod jaké ministerstvo daná nezisková organizace spadá. Velké problémy mají neziskovky zabývající se poskytováním sociálních služeb. Často musejí kvůli nedostatku peněz propouštět zaměstnance.

Zdroj: MediaFax

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).