Hlavní navigace

Jste chudý? Vláda vám možná přispěje na internet

Sdílet

Arsen Lazarevič 10. 7. 2015

Ministerstvo práce a sociálních věcí chystá pro chudé novou speciální dávku, za kterou by mělo utratit během následujících 5 let celkem 0,5 miliardy Kč.

Cílem je, aby lidé ohrožení sociálním vyloučením mohli využít digitální technologie ke zlepšení svého postavení ve společnosti, říká Jiří Vaňásek, ředitel ministerského odboru trhu práce v Hospodářských novinách.

Důvodem je špatná dostupnost internetu, kdy podle ČSÚ se k internetu připojuje 3/4 rodin, v případě těch nejchudších však jenom 1/3. Operátoři by proto pro chudé měli nabízet levnější internet, stát jim potom rozdíl k běžné sazbě dorovná. Ministerstvo chce také chudým zajišťovat počítače za nižší ceny či zdarma: Zvažovali jsme možnost využít repasovaných počítačů, v tuto chvíli se díváme spíše na další varianty, dodává Vaňásek.

Našli jste v článku chybu?
 • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
 • 10. 7. 2015 7:50

  Tomáš Marný

  Takže po ústavním právu na dávky v hmotné nouzi už máme i ústavní právo na internet... Doufám, že mobilní, aby si cikáni vyvalující se zdarma na koupalištích mohli v klidu zasurfovat po pornosajtech.

 • 10. 7. 2015 8:25

  novak (neregistrovaný) 93.89.107.---

  Dejte kazdemu milion,at ho online prosazi a nebudou chodit do socialne vyloucenych hospod hrat automaty.

 • 10. 7. 2015 13:31

  Jerry001 (neregistrovaný) ---.capitol.cz

  jeste poprosim o prispevek na auto, treba Fabii junior v zakladni verzi, aby ti tmavsi obyvatele se s tim tabletem pripojenym k internetu se taky meli jak dostat na koupak! Pripadne aby mohli s tim internetem moznost navstevovat sve hojne pribuzenstvo, pak ocekavam i samozrejme i prispevek na benzin. Jak rika klasik, vsechna zvirata sou si rovna, jenom prasata sou si rovnejsi

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).