Spočítejte si...

Zavřít

Jste chudý? Vláda vám možná přispěje na internet

Ministerstvo práce a sociálních věcí chystá pro chudé novou speciální dávku, za kterou by mělo utratit během následujících 5 let celkem 0,5 miliardy Kč.

Cílem je, aby lidé ohrožení sociálním vyloučením mohli využít digitální technologie ke zlepšení svého postavení ve společnosti, říká Jiří Vaňásek, ředitel ministerského odboru trhu práce v Hospodářských novinách.

Důvodem je špatná dostupnost internetu, kdy podle ČSÚ se k internetu připojuje 3/4 rodin, v případě těch nejchudších však jenom 1/3. Operátoři by proto pro chudé měli nabízet levnější internet, stát jim potom rozdíl k běžné sazbě dorovná. Ministerstvo chce také chudým zajišťovat počítače za nižší ceny či zdarma: Zvažovali jsme možnost využít repasovaných počítačů, v tuto chvíli se díváme spíše na další varianty, dodává Vaňásek.

Třetina Čechů uvažuje, že změní dodavatele plynu. Kdo se nebojí, ten může ušetřit ČSSZ má nové interaktivní tiskopisy. Zkontrolují vám chyby        
Tomáš Marný aura:10
10. 7. 2015 7:50 Nový

Skvělé...

Takže po ústavním právu na dávky v hmotné nouzi už máme i ústavní právo na internet... Doufám, že mobilní, aby si cikáni vyvalující se zdarma na koupalištích mohli v klidu zasurfovat po pornosajtech.

novak
novak (neregistrovaný) 93.89.107.---
10. 7. 2015 8:25 Nový

Re: Jste chudý? Vláda vám možná přispěje na internet

Dejte kazdemu milion,at ho online prosazi a nebudou chodit do socialne vyloucenych hospod hrat automaty.

Jerry001
Jerry001 (neregistrovaný) ---.capitol.cz
10. 7. 2015 13:31 Nový

vyborne

jeste poprosim o prispevek na auto, treba Fabii junior v zakladni verzi, aby ti tmavsi obyvatele se s tim tabletem pripojenym k internetu se taky meli jak dostat na koupak! Pripadne aby mohli s tim internetem moznost navstevovat sve hojne pribuzenstvo, pak ocekavam i samozrejme i prispevek na benzin. Jak rika klasik, vsechna zvirata sou si rovna, jenom prasata sou si rovnejsi