Hlavní navigace

Jistota zaměstnání je pro Čechy důležitá

Sdílet

Ivana Ševčíková 19. 7. 2007

Podle Centra pro výzkum veřejného mínění patří mezi nejdůležitější aspekty pracovního života Čechů jistota zaměstnání, práce, která je baví, a vysoký příjem. Konkrétně je pro 93 % českých občanů podstatné mít jisté zaměstnání, 91 procent osob považuje za důležité mít práci, která je baví, a pro 87 procent občanů je podstatné mít vysoký příjem.

Pro osoby ve věku od 30 do 44 let je nejdůležitější jistota zaměstnání. Lidé, kteří svou životní úroveň označují za dobrou, a také středoškoláci s maturitou by rádi vykonávali takovou práci, která je bude bavit. Vysokoškoláci považují za podstatnou možnost samostatné práce a také možnost pracovního postupu.

Zdroj: iHNed.cz

Našli jste v článku chybu?
 • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
 • 19. 7. 2007 23:48

  %%%% (neregistrovaný)
  jak pro koho dulezita, protoze jistota je jedna z nejfiktivnejsich hodnot...
 • 19. 7. 2007 23:58

  %%%% (neregistrovaný)
  Ostatne ono jde u statistiky vzdy o to, jak spravne interpretovat ziskana cisla.

  > jistota zaměstnání
  Muze rovnez znemanat nespokojenost se stavem podpory drobnych podnikatelu a neochota se v soucasnem prostredi poustet do riskatnejsich projektu.

  > práce, která je baví
  Prace, kde clovek psychicky netrpi kvuli stretum s idioty. A prace, kdyz nekoho bavi, tak uz to hranici s nemoci.

  > a vysoký příjem.
  todle bych zrejme nemel komentovat, ale kdyz clovek vi, ze si vydela s vysokoskolskym diplomem a trvalym bydlistem ve vychodni casti EU zamestnany u zahranicni spolecnosti asi tolik co "manazer" kosiku ve Walmartu, tak je zcela jasne, ze chce vic, kdyz jediny rozdil mezi jim a druhym, ktery za osm let po skole ma splacene skolne, rodinu s 4mi detmi splacenou hypotekou na dum 6+3 a splacena dve auta a manzelku celou dobu v domacnosti pokud neni zrovna na materske, kdezto clovek s bydlistem v cechach pokud se upise zahranicni firme se sidlem v cechach, tak si po osmi letech vydela leda tak na splaceni skolneho na prestizni univerzite...
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).