Jistota zaměstnání je pro Čechy důležitá

Podle Centra pro výzkum veřejného mínění patří mezi nejdůležitější aspekty pracovního života Čechů jistota zaměstnání, práce, která je baví, a vysoký příjem. Konkrétně je pro 93 % českých občanů podstatné mít jisté zaměstnání, 91 procent osob považuje za důležité mít práci, která je baví, a pro 87 procent občanů je podstatné mít vysoký příjem.

Pro osoby ve věku od 30 do 44 let je nejdůležitější jistota zaměstnání. Lidé, kteří svou životní úroveň označují za dobrou, a také středoškoláci s maturitou by rádi vykonávali takovou práci, která je bude bavit. Vysokoškoláci považují za podstatnou možnost samostatné práce a také možnost pracovního postupu.

Zdroj: iHNed.cz

Pražský dopravní podnik bude propouštět Daňový kalendář: Daň z příjmů - odvod záloh za červen 2007        
%%%%
%%%% (neregistrovaný)
19. 7. 2007 23:48 Nový

jistota

jak pro koho dulezita, protoze jistota je jedna z nejfiktivnejsich hodnot...
%%%%
%%%% (neregistrovaný)
19. 7. 2007 23:58 Nový

interpretace vysledku

Ostatne ono jde u statistiky vzdy o to, jak spravne interpretovat ziskana cisla.

> jistota zaměstnání
Muze rovnez znemanat nespokojenost se stavem podpory drobnych podnikatelu a neochota se v soucasnem prostredi poustet do riskatnejsich projektu.

> práce, která je baví
Prace, kde clovek psychicky netrpi kvuli stretum s idioty. A prace, kdyz nekoho bavi, tak uz to hranici s nemoci.

> a vysoký příjem.
todle bych zrejme nemel komentovat, ale kdyz clovek vi, ze si vydela s vysokoskolskym diplomem a trvalym bydlistem ve vychodni casti EU zamestnany u zahranicni spolecnosti asi tolik co "manazer" kosiku ve Walmartu, tak je zcela jasne, ze chce vic, kdyz jediny rozdil mezi jim a druhym, ktery za osm let po skole ma splacene skolne, rodinu s 4mi detmi splacenou hypotekou na dum 6+3 a splacena dve auta a manzelku celou dobu v domacnosti pokud neni zrovna na materske, kdezto clovek s bydlistem v cechach pokud se upise zahranicni firme se sidlem v cechach, tak si po osmi letech vydela leda tak na splaceni skolneho na prestizni univerzite...