Hlavní navigace

Jednorázový příspěvek bude důchodcům vyplacen v únoru

Sdílet

V únoru 2016 bude důchodcům spolu s důchodem vyplacen také jednorázový příspěvek ve výši 1 200 Kč. Ten náleží všem, kteří mají nárok na výplatu jakéhokoliv druhu důchodu nebo jeho části z českého důchodového pojištění alespoň po část měsíce února 2016, pokud byl tento důchod přiznán ode dne spadajícího do období před rokem 2016.

Jednorázový příspěvek je mimořádným opatřením, kterým vláda reagovala na aktuální situaci, uvedla Michaela Marksová, ministryně práce a sociálních věcí .

O poskytnutí finanční výpomoci poživatelům důchodů ve formě jednorázového příspěvku bylo rozhodnuto koncem loňského roku. Příspěvek vyplatí Česká správa sociálního zabezpečení automaticky v únoru 2016 bez žádosti těm příjemcům důchodu, kterým bude poukázaná i únorová splátka důchodu, případně v nejblíže následujícím termínu výplaty důchodu, pokud důchod nebude v únoru 2016 vyplacen.

Osoby, kterým nebude příspěvek vyplacen a které měly ještě po část měsíce února nárok na výplatu důchodu, jde-li o důchod s datem přiznání před 1. 1. 2016, mohou o přiznání příspěvku písemně požádat. Se sepsáním žádosti poradí OSSZ v místě jejich bydliště.

Příspěvek bude vyplacen stejným způsobem jako důchod v únoru 2016, tj. v hotovosti nebo na účet důchodce. Lidé, kterým je důchod vyplácen prostřednictvím důchodové služby České pošty, obdrží dva ústřižky výplatního dokladu, na jednom bude uvedena výše důchodu a na druhém výše příspěvku. Lidé, jimž je důchod vyplácen na účet (v ČR i do zahraničí), budou o příspěvku informováni zprávou pro příjemce na výpisu z účtu.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
  • 14. 1. 2016 8:12

    kk (neregistrovaný) ---.stz.rev-fortech.cz

    Je hezké vědět, že paní ministryně mě přidá navíc 140,-Kč, když je malá inflace, ale pro sebe na 10.000,-Kč měsíčně má inflaci v řádech jinde.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).