Hlavní navigace

Jednorázovou virtuální kartu Twisto už využilo 1600 klientů, utratili s ní 26 milionů

Sdílet

Veronika Němcová 19. 8. 2021

Zákazníci fintech aplikace Twisto zaplatili během července zboží za 26 milionů Kč s pomocí jednorázové virtuální platební karty, kterou Twisto představilo jako novinku koncem června. Kartu využilo přes 1600 uživatelů v Česku i v Polsku, kteří jí využívají a rozložili si s její pomocí přes 3800 plateb.

Virtuální karta na splátky umožňuje předem si určit částku, kterou chcete utratit a dobu, za kterou ji splatíte. S kartou můžete platit v kamenných obchodech i na internetu. 

Kartu nastavíte v aplikaci Twisto. Při jejím vytváření nastavíte maximální částku, kterou chcete utratit. Tato částka je omezena výší splátkového limitu, který se u zákazníků liší individuálně – průměrně jde o 36 800 Kč. Splátky můžete rozdělit do tří až dvanácti měsíců.

Jednorázová virtuální karta Twisto.
Autor: Twisto payments a.s.

Jednorázová virtuální karta Twisto.

Češi si s novou kartou podle údajů Twista průměrně rozkládají platby ve výši 6800 Kč, a to na 11 měsíců. V Polsku činí průměrná rozložená platba v přepočtu 4900 Kč na 11,4 měsíce. Většinou se tedy zákazníci k horní hranici limitů nepřibližují a spíše kartu používají ke zlepšení svého osobního cashflow, uvedla společnost.

Virtuální kartu můžete používat stejně jako běžnou platební kartu – zadáním jejích údajů při platbě na e-shopu nebo v kamenných obchodech prostřednictvím peněženek Google Pay a Apple Pay. Údaje o kartě můžete sledovat v Twisto aplikaci nebo na webovém účtu.

Našli jste v článku chybu?
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).