Hlavní navigace

Jedete na hory? Ujistěte se, které sporty máte v cestovním pojištění a které musíte připojistit

Sdílet

Pokud se v rámci jarních prázdnin chystáte na hory za zimními sporty, věnujte pozornost i cestovnímu pojištění. O tom, jak se může vymstít jeho absence, jsme už psali mnohokrát. Nyní se zaměříme na to, že nestačí pojištění jen sjednat a máte vyhráno. Důležité je i to, co je vlastně jeho součástí. Informovala o tom Allianz pojišťovna.

Sjednání cestovního pojištění by mělo být nedílnou součástí vaší cesty. Neznamená to ale, že jste díky němu automaticky kryti na všechna rizika. Sice máte pojištěny léčebné výlohy do určité sjednané výše, ale velmi záleží na tom, jak se vám úraz přihodil.

Standardně bývá součástí řada sportů, jako je běžkování, bruslení, snowboarding, jízda na U-rampě apod. Některé sporty ale v základní nabídce pojištěny nejsou a pokud je chcete provozovat a být si jisti, že vás i při úrazu následkem takového sportu ošetří v rámci cestovního pojištění, musíte si tyto sporty dopojistit. Typicky se může jednat o akrobatické lyžování, akrobatický snowboarding, jízdy na sněžném skútru, krasobruslení nebo skikros a snowbungeekayaking.

Každá pojišťovna má však svá pravidla, a tak nelze říci, že co jedna pojišťuje automaticky, druhá bude mít stejně. Naopak se můžete setkat s tím, že některý sport si u jedné pojišťovny musíte připojistit zvlášť a jiná pojišťovna jej má zahrnut v základním krytí. Vždy proto čtěte pojistné podmínky, nebo se informujte u pojišťovny, jak je to s konkrétním sportem.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).