Hlavní navigace

Jedete do zahraničí? Pozor, s těmito kartami někde nezaplatíte

Sdílet

V současné době si už většina lidí bere do zahraničí i platební kartu, kdyby potřebovala vybrat peníze nebo s ní zaplatit. Někteří vydavatelé karet ale ty své blokují pro určité země, a tak se vám může stát, že ačkoli je vaše karta v České republice plně funkční, v zahraničí vám ji platební terminál odmítne a transakci neprovede.

Na vině mohou být různé důvody. Podrobně jsme se této problematice věnovali v článku Když se nedaří kartou zaplatit, nemusí být na vině banka.

Jsou však i banky, které své karty do různých zemí blokují.

Vydavatel platebních karet Země, ve kterých je použití platební karty omezeno
Equa bank Omezení počtu výběrů přes magnetický proužek
Expobank Indie, Indonésie
MONETA Money Bank Barma, Írán, KLDR, Kuba, Súdán, Sýrie, Vatikán
Prepaid Solutions (FreePay) Afghánistán, Čína, Indie, Írán, KLDR, Krym (Ruskem okupované území na Ukrajině) Kuba, Libérie, Súdán, Sýrie, Moldavská republika, Spojené státy americké, Zimbabwe
Raiffeisenbank Vybrané země Amerického kontinentu, Asie a Pacifiku

Těchto vydavatelů je sice menšina, ale pokud vlastníte jejich platební kartu, ve výše uvedených zemích nezaplatíte. Vyplatí se ovšem s bankou komunikovat. Některé jsou vstřícné a pokud jim oznámíte, že se do dané země chystáte, odblokují vám kartu do těchto míst. Ne vždy to však jde, protože některé země blokují přímo karetní společnosti Mastercard či Visa, a pak banky bohužel nic dělat nemohou.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).