Hlavní navigace

Je Bitcoin měna nebo zboží?

Sdílet

Arsen Lazarevič 17. 8. 2015

Jak je pohlíženo na virtuální měnu Bitcoin z pohledu DPH? Na otázku odpověděla Petra Petlachová z odboru komunikace Generálního finančního ředitelství pro server Lupa.cz.

Nebylo dosud rozhodnuto, jakým způsobem bude s velkými objemy bitcoinů možno obchodovat z pohledu DPH. V tomto smyslu se čeká na sjednocující stanovisko vrcholných orgánů EU, neboť je zřejmé, že uvedený fenomén překračuje svým charakterem hranice států (i kontinentů) veškeré příjmy plynoucí z prodeje bitcoinů jsou Finanční správou chápány jako příjem podléhající dani z příjmů, s možným uplatněním nákladů na jejich dosažení, a to jak u účetních jednotek, tak i u individuálních osob.

Daňové upřesnění pro operace s bitcoiny chybí: Výklad konkrétních dopadů do jednotlivých aktivit s kryptoměnami (těžba, spekulativní nákupy, směnárenství, platba, atd.) bude upřesňován v rámci sjednocování evropského pohledu na tento relativně nový fenomén, dodala. Na téma této měny jsme také vedli rozhovor: Stroukal: Bitcoin zajímá banky, možná ale za něj koupíte i vraždu

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).