Hlavní navigace

Jaké škody pojišťovny ještě proplácí v rámci "pojistky na blbost"?

Sdílet

Gabriela Hájková 20. 10. 2016

Pojištění odpovědnosti za škody v občanském životě kryje nechtěně způsobené škody, které vznikají při zcela běžných činnostech naší neopatrností, nedbalostí nebo roztržitostí. Že jde někdy až o kuriózní situace, potvrzuje zpráva České asociace pojišťoven, která čerpá ze skutečných statistik.

Knock out při dobíhání tramvaje

Pan Zdeněk se rozběhl se, aby dohonil tramvaj, která právě vjížděla na zastávku. Když dobíhal k nástupnímu ostrůvku, noha mu při došlapu podklouzla a on celým svým tělem srazil paní, která čekala na jiný spoj. Žena následkem pádu na obrubník utrpěla vícečetnou zlomeninu zápěstí, která si vyžádala dvě operace. Škoda celkem: 250 tisíc korun, včetně ztráty na výdělku po dobu léčby a ztížení společenského uplatnění.

Každý dobrý úmysl bude po zásluze potrestán

Hlídala jsem kamarádce děti a sušákem jsem jí zlikvidovala televizi za 14 tisíc
Paní Alena hlídala kamarádce děti v její domácnosti. Když začalo pršet, rozhodla se, že kamarádce přenese prádlo z balkónu, i s přenosným sušákem, do bytu. Při manipulaci s ním se jí „podařilo“ shodit a nenávratně poškodit téměř novou televizi za 14 tisíc korun.

Erotickým focením jsem utopil fotoaparát

Pan Milan byl tak zaujat svou přítelkyní, že když za ní běžel do moře, aby při měsíčku nafotil pár erotických fotek, nevšiml si, že místo svého vodotěsného fotoaparátu, popadl kamarádovu luxusní zrcadlovku. Vzniklá škoda dosáhla 38 tisíc korun.

Místo romantického večera hasiči na pokoji

Pan Jan si s přítelkyní užíval vodní lázeň v koupelně. Mezitím od svíček, které předtím zapálili v obýváku, vzplály záclony, od těch proutěné křeslo na balkóně a od něj celá lodžie. Než přijeli hasiči, z lodžie přeskočila jiskra k sousedům. Shořela i jejich lodžie a elektrokolo, které v ní bylo. Celková škoda na cizím majetku dosáhla 56 300 korun.

Jezevčík „vydělal“ skoro 200 tisíc

Jezevčík paní Jarmily se paničce vysmekl z obojku a sám se střemhlav rozeběhl přes silnici do parku.  Zmatení řidiči dvou právě projíždějících aut intuitivně strhli volanty, bohužel přímo na sebe. Pejsek vše přežil ve zdraví, ale při srážce byla obě vozidla poškozena a jeden řidič skončil s lehčím zraněním v nemocnici. Celková škoda dosáhla192 tisíc korun.

Když se kácí smrk, padají kůlny

Pan Josef se rozhodl pokácet statný smrk na své zahradě. Měl naplánováno, kam přesně by měl poražený smrk spadnout. Jenže vše bylo jinak. Navzdory plánům, smrk padl úplně jinam. Dopadl na sousedův plot a kůlnu s veškerou zahradní technikou. Vzniklá škoda dosáhla 43 tisíc korun.

Více čistoty, než jste čekali

Paní Anežka si vyrazila s kamarádkami na pravidelný sedánek do cukrárny. Předtím doma pustila pračku. Zpuchřelá přívodní hadice však praskla a voda z ní začala vytékat proudem. Protekla do dvou bytových jednotek o patro níže. Když se vrátila domů, čekala ji katastrofa. Škoda v jednom z bytů byla relativně nízká – jen poškozená výmalba a koberec. Zato v druhém bytě to odneslo domácí kino a originální obraz s certifikátem o pravosti díla. Celková škoda dosáhla 383 tisíc korun.

Zdroj: Česká asociace pojišťoven

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).