Hlavní navigace

Jaké potenciální pojistné události na vás na Štědrý den čekají?

Sdílet

Gabriela Hájková 17. 12. 2012

Smažení kapra, zapalování stromku, stres. To a jiné faktory způsobují, že na Štědrý den si čeští hasiči každoročně příliš neodpočinou. Na co dát pozor, aby k vám nemusel hasičský sbor o Vánocích na nezvanou návštěvu?

Česká asociace pojišťoven připravila ve spolupráci s Hasičským záchranným sborem elektronickou brožuru Jak se efektivně chránit před požárem, kde popisuje možnosti preventivních opatření i nástroje k efektivnímu uhašení požáru. Materiál obsahuje také rady, jak eliminovat škodu, pokud k požáru dojde. Součástí brožury je také výčet nejčastějších chyb, kterých se lidé při hašení dopouštějí.

Jaké nejčastější typy požárů tedy narušují vánoční atmosféru? Mezi nejběžnější patří požáry způsobené neopatrnou manipulací se svíčkami, prskavkami a pyrotechnikou. Dalším častým důvodem požárů je vznícený olej, na kterém smažíme vánočního kapříka a v záchvatu paniky se ho snažíme uhasit vodou, která je však těžší než olej a tak místo zažehnání katastrofy způsobíme v kuchyni malý výbuch. Dalšími případy jsou požáry způsobené odpadnutým žhavým uhlíkem či situace, kdy od plynového či elektrického topidla chytne okolní zařízení. 

Na co dát pozor, jak předejít vánoční katastrofě a jak se zachovat, pokud už nastala najdete v brožurce Jak se efektivně chránit před požárem.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).