Spočítejte si...

Zavřít

Jaké jsou nejlepší spořicí účty a termínované vklady?

Nejvyšší výnosy v současné době můžete realizovat na termínovaných vkladech a je to také nejspíše jediná šance, jak bezpečně překonat inflaci. Pokud si rádi počkáte na slušný výnos a máte k dispozici přebytečné finanční prostředky, pak u společnosti AKCENTA, spořitelní a úvěrní družstvo, můžete při vkladu ve výši 2,4 mil Kč realizovat výnos ve výši 4,1 %, peníze ale musíte uložit na 5 let. Tento vklad také budete mít pojištěn u Fondu pojištění vkladů. Pokud máte jen 100 000 Kč a chcete vložit peníze jen na 2 roky, pak u AKCENTY získáte výnos ve výši 2,90 % a u Equa Bank 2,5 %. Podívejte se také: Srovnávač termínovaných vkladů

Pokud chcete uložit 100 000 Kč na spořící účet, pak můžete své peníze vložit například u mBank, kde můžete realizovat 2% úrok. Musíte však splnit dvě podmínky a to je nutnost zaplatit v kalendářním měsíci platebními kartami mBank u obchodníků nebo na internetu v celkovém objemu min. 4000 Kč. Druhou podmínkou je výše zůstatku, která nesmí překročit 100 000 Kč. Stejný úrok také získáte u Waldviertler Sparkasse Bank AG na Spořícím účtu k běžnému účtu. Podívejte se také: Srovnávač spořicích účtů

Zajímavou novinkou je také nová vkladní knížka od České spořitelny s názvem Dětská vkladní knížka, kde můžete pro vaše děti získat 2% úrok při ročním uložení peněz a částce 100 000 Kč. Vaše dítě také získá 500 Kč při dosažení 12 let věku a 1000 Kč při dosažení 18 let věku. Podmínkou připsání finančního bonusu je vedení vkladní knížky minimálně 5 let a existence osobního účtu vedeného u České spořitelny na jméno dítěte, na který bude finanční bonus vyplacen.Pokud vyberete jakoukoliv částku, nedostanete úrok z vkladu za období od počátku daného kalendářního roku do data výběru. Podívejte se také: Srovnávač vkladních knížek

Dluhy se vám po novém roce prodraží ještě více Devizové intervence údajně fungují, Češi rekordně utrácejí v e-shopech        
Intri
Intri (neregistrovaný) 41.230.9.---
4. 12. 2013 18:53 Nový

Žert?

Jde o nějakou provokaci? Intenzivně se tady na fóru řeší, že FPV je k ničemu, jak je vidět z kauzy MSD, a v tomto "článku" najdu zmínku o tom, že do Akcenty někdo může uložit 2,4 mil Kč (dost blízko limitu pojištění) na 5 let... Jsme v republice, kde spoření nemá žádný smysl. Není důvod, aby si ČNB neusmyslela, že Akcenta dává příliš vysoké úroky vzhledem k podmínkám diktovaným ze strany ČNB a zničit ji stejně, jako zničila MSD a WPB. A FPV? ČNB nemá žádné zákonné lhůty, k aktivaci výplat z FPV dojde až po svévolném rozhodnutí ČNB.

Je to paradox, ale v České republice jsou peníze opravdu nejlépe uloženy ve slamníku nebo pod polštářem. Bohužel tady neexistuje státem podporovaný orgán, který by nebyl prohnilý korupcí, tudíž kdo jde na ruku bankám a politikům, nejde mu věřit, a kdo nejde, je nepřítel a bude bankami nebo politiky zničen. Není peníze kam uložit.

al
al (neregistrovaný) ---.public.t-mobile.at
4. 12. 2013 23:05 Nový

Arsen

celé vlákno

Jiz delsi dobu sleduji prispevky Arsena na MESCI..
Bavim se vzdy tim,ze prijde s tematy,ktera si interesovany clovek precetl jiz nekolik tydnu predem.
Arsene,a za to te plati??!!!

arsen.lazarevic aura:96
5. 12. 2013 1:31 Nový

Re: Arsen

celé vlákno

Dobrý den, vzhledem k tomu, že se úročení na spořících účtech neustále mění, pak je v tomto případě článek starý několik týdnu předem, zastaralý.

Jirka Kučera
Jirka Kučera (neregistrovaný) ---.koleje.cuni.cz
10. 12. 2013 10:44 Nový

Nejlepší spořící účet

Je to pořád do kola. Banky si s námi hrají a úroky neustále skáčou. Už jsem na to rezignoval a nejlepší spořící účet si vyberu vždy jednou za rok a ten pak rok používám, pak znovu vyhodnotím.
Nejlepší na srovnání nejlepších spořících účtů mi připadá http://ucetsporici.eu/porovnani-vyhodnosti-uctu je tam žebříček s 10 aktuálně nejlepšími spořícími účty.