Hlavní navigace

Jaká nebezpečí vás na jaře mohou přijít draho?

Sdílet

S příchodem jara roste také riziko různých nebezpečných událostí, které mohou zapříčinit výrazné zatížení rodinného rozpočtu. Pojišťovny varují například před přívalovými dešti a bouřkami spojenými s aprílovým počasím. Na jaře řešíme nejčastěji škody způsobené rozmary přírody – vytopené sklepy, elektrické spotřebiče zničené úderem blesku, střechy a další součásti domů narušené silnými větry. Současně lidé začínají trávit více času mimo domov, proto pravidelně narůstají případy krádeží, popisuje Vanda Kýpeť, produktová manažerka Slavia pojišťovny.

Průměrná výše škody při povodních či záplavách činí 150 000 Kč. U vichřice pak 29 000 Kč a u krupobití přibližně 45 000 Kč.

Pokud máte pojištěnou domácnost, je potřeba vědět, co se do pojištění ještě vztahuje a co už nikoli. Například úder blesku je standardně pojišťován. V situaci, kdy ale blesk udeří do jiné nemovitosti, způsobí přepětí a poškodí se tím vaše elektrické spotřebiče, můžete být bez plnění.

Na jaře také vzrůstá počet vykradených domácností. Na vině jsou často otevřená okna či balkonové dveře, které lidé nechají otevřená i když právě nejsou doma.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).