Spočítejte si...

Zavřít

Jak se správně pojistit hledejte v brožurce

Jak správně pojistit svůj majetek poradí zájemcům brožurka „S pojištěním proti živlům“, kterou na svém webu vydala Česká asociace pojišťoven (ČAP). Publikace by měla obsahovat všechny potřebné kroky od výběru a sjednání pojistky po řešení škodní události. Obsahuje také informace k jednotlivým živelním rizikům a rady, jak postupovat v případě konkrétní pojistné události.

Podle zprávy ČAP za posledních 15 let pojišťovny vyplatily více než 90 mld. Kč na úhradu škod, které způsobily živelní pohromy. Nejvíce se na částce přitom podílely škody z povodní a dále škody způsobené vichřicí a krupobitím. Bohužel živelní katastrofy odkrývají i chyby, jež klienti při sjednání pojištění dělají. Nejčastější z nich je podpojištěnost majetku, které se ukazuje jako problém zejména u zastaralých pojistných smluv. Živly se nepojištěným ani špatně pojištěným objektům nevyhýbají, je v zájmu každého z nás si smlouvu zkontrolovat, případně aktualizovat , uvedla Marcela Kotyrová, manažerka pro komunikaci a vzdělávání ČAP.

Banky lákají na hypotéky nejen sazbou, ale i možností předčasného splacení Pracovali jste v Německu? Úředníci osobně poradí, jaký budete mít důchod        
ivadobrovolka
ivadobrovolka (neregistrovaný) 193.85.146.---
28. 9. 2010 16:01 Nový

Jak pojistit nemovitost

Rady na pojištění nemovitosti najdete třeba také na blogu pojišťovny DIRECT.