Hlavní navigace

Pracovali jste v Německu? Úředníci osobně poradí, jaký budete mít důchod

Sdílet

Jiří Hovorka 14. 9. 2010

Jestli jste někdy v minulosti pracovali v Německu a nevíte, jakým způsobem se tento pracovní poměr promítne do vašeho nároku na starobní důchod, potom máte v nejbližších dnech možnost vše si zjistit a ověřit přímo u správců českého a německého důchodového systému.

Česká správa sociálního zabezpečení (ČSSZ) totiž ve spolupráci s německým nositelem důchodového pojištění Deutsche Rentenversicherung (DRV), připravila již deváté česko-německé konzultační dny. Odborníci (včetně právníků a překladatelů) z ČSSZ a DRV budou poskytovat poradenství v úterý 21. 9. 2010 v době od 10 do 17 hodin a ve středu 22. 9. 2010 od 9 do 13 hodin na pracovišti ČSSZ České Budějovice (A. Barcala 1461). Jednotlivé bezplatné konzultace budou trvat cca 20 minut a lze se na ně dopředu objednat na tel. čísle 387 755 243 (v pracovní dny od 8 do 14 hodin).

A co si na případnou konzultaci vzít sebou? Doklady o pojištění (především německé číslo pojištění, rodné číslo, případnou korespondenci s nositelem pojištění apod.) a občanský průkaz nebo cestovní pas. Podrobnosti naleznete v tiskové informaci ČSSZ.Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).