Hlavní navigace

Jak minimalizovat škody a jak je nahlašovat?

Sdílet

Bouřky, krupobití a vichřice patří mezi nejčetnější skupinu škod, ke kterým dochází v důsledku změn počasí. Následkům, které způsobují, se ale můžeme v rámci prevence vyhnout.

Například před bouřkou je dobré preventivně zajistit okna a dveře. Volně uložené předměty, jako květináče a zahradní nábytek odstraňte úplně. A ujistěte se, že bleskosvod je v bezvadném stavu. Revizi by měl provádět licencovaný revizní technik.

Velké škody může způsobit i přepětí sítě po úderu blesku. Ty ale pojišťovny většinou nehradí, a tak je lepší vytáhnout kabely elektrospotřebičů ze zásuvek, pokud nemáte doma nainstalované přepěťové ochrany.

Pokud už ke škodě dojde, je ideální nahlásit ji co nejdříve. Klient by měl při nahlášení pojistné události sdělit číslo pojistné smlouvy, případné údaje o pojistníkovi a telefonický kontakt. Připraven by měl mít informace o tom, kdy škoda nastala a co bylo poškozeno, říká Marcela Kotyrová, manažerka komunikace a vzdělávání z České asociace pojišťoven.

Následky neodstraňujte před tím, než se u vás zastaví likvidátor. Výjimku tvoří živelní škody, kde je jejich odstranění nutné kvůli zabránění vzniku dalších nehod. V takových případech ale vše zdokumentujte.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).