Hlavní navigace

Jak investovat a zajistit se na důchod?

Sdílet

Podle Sberbank z dlouhodobých průzkumu vyplývá, že lidé berou zabezpečení na důchod na lehkou váhu. Zveřejnila proto několik rad, jak se na důchod zajistit.

Kdy začít?

Doporučuje se začít spořit na důchod co nejdříve. Důležité je vybudovat finanční rezervu z vlastních prostředků. Pravidelně odkládané peníze zajistí finanční stabilitu. Je také vhodné vybrat adekvátní produkt, který vaše peníze zhodnotí.

Investujte

Pokud chcete peníze zhodnotit, je dobré investovat a vybudovat si tak portfolio. Pokud budete pravidelně investovat do různých investičních produktů, je vysoce pravděpodobné, že celé portfolio bude přinášet zisk. Právě pravidelnost je zde klíčová, radí Hana Drápalová ze Sberbank.

Je také vhodné své investice rozložit a nevsadit vše na „jednu kartu“. Jednou z osvědčených investicí je například investice do akcií. Dobrou variantou je i nákup nemovitosti coby dlouhodobé investice. Investovat se však dá i do zlata či umění.

Neustále kontrolujte

Vytvoření portfolia a následné investování ale nestačí. Je potřeba se neustále zajímat o to, jak si vaše investice vedou a případně nějakou položku v portfoliu vyměnit.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
  • 24. 11. 2016 14:18

    kk (neregistrovaný) ---.stz.rev-fortech.cz

    Dávat pod slamník a pak nechat proletět komínem vyjde nastejno.
    Takže zatím jen pod slamník.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).