Internet věcí využíváme, ochrana osobních dat se ale moc neřeší

16. 3. 2017

Sdílet

Internet věcí se pomalu stává známým pojmem, čím dál více chytrých spotřebičů a elektroniky připojených k internetu už se také objevuje přímo v domácnostech. Jejich majitelé často ale neřeší ochranu před neautorizovaným přístupem zvenku. Informace vyplývají z průzkumu pro pražskou advokátní kancelář Taylor Wessing.


Autor: Taylor Wessing

Z celkového počtu respondentů, kteří vlastní některou z nabízené škály zařízení, se čtyři pětiny vyjádřily vyjádřily s tím, že podrobné nebo základní informace o tomto problému mají u stolního počítače, mobilního telefonu a notebooku.


Autor: Taylor Wessing

Vůbec naopak majitelé chytrých zařízení nemají tyto informace (ve více než 60 % případů) u domácích alarmů a bezpečnostních čidel. U chytrých bezpečnostních rolet, které se v poslední době nejvíce objevují na domech a novostavbách, o problémů neví skoro 78 % dotázaných.

Uživatel si už dnes prakticky nemůže být jist, že aplikace, která běží na jeho telefonu, notebooku či stolním počítači je ze spolehlivého a prověřeného zdroje. Výsledkem je stále se zvyšující ohrožení všech uživatelů internetu hackerskými aktivitami, jako jsou krádež identity, phishing, pharming, a dalšími útoky, které jsou zaměřeny na zneužití osobní dat nebo na průnik do bankovních kont, varuje Karin Pomaizlová, partnerka advokátní kanceláře Taylor Wessing Praha.

Našli jste v článku chybu?

Autor aktuality

Autorka je zástupkyní šéfredaktora serveru Měšec.cz.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).