Spočítejte si...

Zavřít

Inflace zatím v záporu není, levnější jsou ale potraviny

Meziroční inflace zatím do záporu nepropadla, držela se na 0,1 %, již příští měsíc by se ale měla posunout do záporného teritoria. 

Pokles cen přišel ve všech očekávaných oblastech. Znamená to hlavně v sekci potravin, kde ceny klesaly o 1,5 %. A také v dopravě, kde ceny meziročně klesly o 4,6 %. Tyto dvě oblasti tlačily největší mírou celkovou inflaci dolů. Doprava se v současnosti ve znamení klesajících cen pohonných hmot, které padají pod třicet korun na litr. Díky poklesu cen u benzinových pump nemusí zdražovat další služby navázané na dopravu. Ať jde o přepravu, spedici, nebo i další služby, které jsou závislé na transportu zboží, uvádí Michal Kozub, analytik Home Credit.

Na druhé straně však došlo k růstu cen vodného (3,4 %), stočného  (2,8 %), zemního plynu (1,7 %), tepla  (0,8 %), zdražilo také bydlení. 

Stavebním spořitelnám se daří, poskytují stále více úvěrů Allianz: Muži bourají 2,5krát častěji než ženy        
P2010
P2010 (neregistrovaný) ---.net.upcbroadband.cz
9. 2. 2015 14:57 Nový

levnější jsou ale potraviny

Ktere ? Je tim mysleno napriklad polovicni baleni tehoz ? :-) To by pak odpovidalo ...

Tomáš Marný aura:10
9. 2. 2015 18:15 Nový

By mne zajímalo...

... kam chodí autoři těchto kydů nakupovat. Ledaže by porovnávali normální ceny potravin vloni a letos vzali ceny akční.

fandasever aura:10

Zlevnění potravin??

celé vlákno

Rád bych věděl které položky zlevnily, podle mých nákupů vše zdražuje, sýry průměrná cena za 100 gr z 19 Kč na 23 kč, máslo trvale kolem 40 Kč, salámy dražší, šunka i nejvyšší jakosti plná vody a přesolená, kuřata 79 Kč/kg, prosím o info co zlevnilo, ale mimo akční ceny kde životnost potravin končí za dva dny

P2010
P2010 (neregistrovaný) ---.net.upcbroadband.cz
9. 2. 2015 21:08 Nový

Re: Zlevnění potravin??

celé vlákno

Syry, myslim ty skutecne (ne nahrazky ci prumyslove hnusy z hypermarketu) +30% jen za posledni rok.