Hlavní navigace

Inflace je poprvé tento rok na meziroční nule

Sdílet

David Sillmen 9. 7. 2014

Spotřebitelské ceny zůstaly v červnu na stejné hodnotě, na jaké byly stejný měsíc loňského roku. Stalo se tak poprvé v tomto roce. Také meziměsíční inflace je na nule. Data o inflaci zveřejnil Český statistický úřad. 

Za výsledkem stojí zlevnění potravin a telekomunikačních služeb, které dokázalo vyvážit zdražení pohonných hmot a sezónních zájezdů. Celoročně se pak příznivě podepisují nižší ceny energií. 

Takto nízká inflace pravděpodobně dá České národní bance argumenty pro delší udržení režimu devizových intervencí.

Našli jste v článku chybu?
 • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
 • 9. 7. 2014 9:49

  Intri (neregistrovaný) 62.129.51.---

  Tak proč sakra nemůžu koupit meloun za normální cenu? Loni touto dobou se meloun prodával maximálně za 10 Kč kilo. Dneska? 17 Kč. Mhmm, inflace je na nule, ano, jistě, jednoznačně...

  Je fascinující, jak ČSÚ jde Singerovi hezky na ruku. Jaká jen to náhodička. Ale tak musíme doufat, že hodně zdraží lokomotivy, aby se to v té inflaci konečně nějak projevilo...

 • 9. 7. 2014 10:27

  Pavel (neregistrovaný) ---.fel.zcu.cz

  Samé nesmysly pro tupá hovádka. Jak může být inflace meziročně na nule, když je třeba jídlo o desítky procent dražší? Stejně tak i PHM nebo léky? Jenom pro ilustraci minulý rok stávaly kuřecí prsní řízky běžně 90 Kč - 109 Kč kilo. Dneska stojí i 180 Kč kilo. To samé balení. Stejně tak i kuřecí párky, minulý rok běžně do 15 Kč za 400g a dneska běžně do 30 Kč to samé balení.
  Atd. atd. Prej nulová inflace....

 • 9. 7. 2014 14:23

  P2010 (neregistrovaný) ---.net.upcbroadband.cz

  Ze v televizi a v novinach se psalo neco uplne jineho, nez jak to bylo ve skutecnosti. Pravda a laska zvitezi, to rikali zase potom ... Nejak se nam ta pravda nekam vytratila.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).