Spočítejte si...

Zavřít

Hypoteční trh narostl o 15 %, zájemce lákají nižší úrokové sazby a levnější bydlení

Akce a nižší úrokové sazby jsou pravděpodobně hlavními důvody, které lákají stále více zájemců vzít si hypoteční úvěr. Podle odhadu Hypoteční banky ve srovnání s rokem 2012 došlo v prvním pololetí k růstu hypotečního trhu meziročně o více než 15 %. Zatímco v roce 2012 dosáhly úvěry za první pololetí celkového objemu 59,9 miliard korun, nyní už je to 70 miliard. Velkou část „nových“ hypotečních úvěrů však může činit refinancování:

První pololetí ukazuje, že zájem klientů o hypotéky roste, a pokud se zásadním způsobem nezmění, tento náš odhad bude s největší pravděpodobností překročen. Přispěje k tomu patrně i rozhodnutí těch klientů, kteří s pořízením vlastního bydlení váhali, ale nyní díky stabilním cenám nemovitostí, velmi příznivým úrokovým sazbám, ale i třeba akčním nabídkám developerů své rozhodnutí urychlili. Svoji roli v hodnotách odhadu trhu sehrává však i refinancování, které je nyní vykazováno jako součást celkové hodnoty nových poskytnutých úvěrů a až v následujících letech bude díky samostatnému vykazování zřejmé, jakou část tvoří, uvádí k vývoji hypotečního trhu Jan Sadil, generální ředitel Hypoteční banky.

Pozor na vepřové z Belgie, obsahuje antiparazitika Změna: Starší řidiči nemusí v 60 letech na lékařskou prohlídku        
Jerry001
Jerry001 (neregistrovaný) ---.capitol.cz
11. 7. 2013 9:42 Nový

no jak bych rek

ze spis nez vlastni bydleni tak spousta lidi vybira penize z akcii a fondu a kupuje nemovitosti na pronajem, kde uz zacina byt previs nabidky nad poptavkou. Vidim to kolem sebe, plno znamych i prekvapive ti co nemaji moc penez berou levne hypoteky na byty na pronajem ... mam pocit, ze za par let zjisti, ze sice chteji pronajimat ale nebude uz komu ...

Knollová
Knollová (neregistrovaný) ---.kenynet.cz
22. 7. 2013 22:18 Nový

Cena nemovitosti

Článek pojednává o lákavých nabídkách hypotečních úvěrů. Chystáte si i vy prodat nebo koupit nějakou nemovitost. Podívejte se na stránky www.odhadonline.cz. Myslím si, že tam najdete důležité informace.