Hlavní navigace

Hlasování o nejabsurdnější bankovní poplatek roku 2008 – blíží se konec

Sdílet

Jiří Velinský 29. 1. 2009

Již jen poslední hodiny zbývají k hlasování o nejabsurdnější bankovní poplatek roku 2008. Možnost hlasování skončí v sobotu 31. ledna 2009.

V 1. ročníku návštěvníci webu zcela suverénně zvolili za vítěze poplatek za příchozí platbu. Ve 2. ročníku pak zvítězil poplatek za výběr z bankomatu vlastní banky. Loni to byl poplatek za vedení běžného účtu. Pro 4. ročník ankety nebyli zařazeni vítězové předchozích tří ročníků, aby měly šanci vyhrát i jiné absurdní poplatky.

Do finálového kole postoupí prvních pět nejabsurdnějších bankovních poplatků. Zatím se ankety účastnilo více než 25,5 tisíc hlasujících, kteří si mohli vybrat z patnácti nejméně pochopitelných poplatků. Zatím to vypadá, že největší šanci na úspěch mají poplatky za kreditní operace na účtu klienta – poplatek za nadměrný vklad (přes 32 % hlasů), poplatek za vklad na přepážce na vlastní účet (14,5 %) a poplatek za připsání úroku (13,5 %).

Čtěte více: Nejabsurdnější bankovní poplatek: Zvítězí poplatek za nadměrný vklad?
Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
  • 20. 2. 2009 18:18

    RadkaS (neregistrovaný)
    V roce 2008 jsem ukončil uvěrovou Smlouvu s bankou Citbank a.s. Spočítal jsem si předpokladaný úrok, podle uvěrové smlouvy, připočetl jistinu a poslal poslední splátku a představte si jistina nebyla slplacena. Chyběla částka 0,02 Kč. Tak mně napadlo jestli taky platí bakovní poplatky Středočeský kraj a nebo jsou občané diskriminováni. Já za sebe budu solidární z důchodci a pošlu na účet Středočeského kraje 1 Kč v dopise nebo z účtu včetně darovací smlouvy. Jsem zvědavý jak se Vlasta Burian zachová.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).