Hlavní navigace

Hello bank zdvojnásobila úrok. Spořicí úrok bez podmínek má nejvýhodnější

Sdílet

Jiří Hovorka 5. 3. 2018

Hello bank zdvojnásobila od začátku března úrokovou sazbu na spořicím a běžném účtu. Nově tak nabízí na spořicím účtu na vklady do 300 tisíc a na běžném účtu do 100 tisíc korun úrok 0,6 procenta. Vyšší vklady banka neúročí.

Stejně vysoký úrok můžete získat i na spořicím účtu v Bance Creditas. Ta ovšem nabídku lehce komplikuje, když základní úrok je 0,5 procenta a dalších 0,1 procenta je možné získat za čtvrtletí, kdy z účtu neodejde žádná platba. Oproti konkurenci ale Creditas neomezuje úrok jen na určitou část vkladu.

Alespoň 0,5 procenta bez dalších podmínek nabízejí ještě ve Sberbank (0,53 %) a v ING Bank (0,5 %). V obou bankách ale výhodnější úrok platí jen na vklady do 300 tisíc korun.

Více dávají některé banky jen těm klientům, kteří aktivně využívají i další služby než jen spořicí účet. Nejvíce můžete dostat 1,1 procenta, a to v MONETA Money Bank. Tam ale tento úrok opravdu není zadarmo. Jednak si spořicí účet Gold mohou sjednat jen ti, kdo zároveň mají zlatý běžný účet. Ten je v základní ceně za 469 korun měsíčně. Zdarma ho můžou mít ti, kdo mají v bance uložený nebo zainvestovaný alespoň milion korun. Za 169 korun pak ti, kterým do banky během měsíce přijde alespoň 35 tisíc korun.

K tomuto účtu si pak mohou tedy pořídit i zlatý spořicí účet. I u něj ale 1,1 procenta nejsou automatická. Základní sazba je 0,3 procenta. První bonusovou část ve výši 0,4 procenta dostanou ti, kterým opět na běžný účet přijde alespoň 35 tisíc korun za měsíc. Druhých bonusových 0,4 procenta pak banka dává za alespoň 500 tisíc korun v podílových fondech nakoupených přes Monetu.

Zmíněné úroky platí na spořicím účtu Gold v MONETA Money Bank do vkladu ve výši milion korun. Od milionu do dvou milionů korun se pak snižuje základní úrok na 0,1 procenta a bonusy zůstávají. Nad dva miliony korun pak už zůstává jen základní úrok 0,1 procenta.

Vyšší úroky nenabízejí na spořicích účtech ani družstevní záložny. U nich je navíc třeba myslet na pravidlo 1:10, že tedy desetinu z uložených peněz musíte dát zároveň do členského vkladu. Ten se pak zhodnocuje, nebo znehodnocuje podle hospodářských výsledků záložny. Nejvíce nyní nabízí Artesa, a to 0,6 procenta. V Moravském peněžním ústavu mají momentálně spořicí účet s úrokem 0,4 procenta.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).