Hlavní navigace

Generali Česká rozšířila pojistné krytí a navýšila limity u majetkového pojištění

Sdílet

Lenka Kašparová 25. 11. 2020

Generali Česká pojišťovna výrazně obměnila pojištění Můj majetek, novinky se týkají především pojištění domácnosti, stavby i odpovědnosti. Pojišťovna navýšila řadu limitů, a to jednotně na úroveň 100 tisíc korun. Nově si u ní v rámci pojištění Můj Majetek můžete sjednat pojištění i pro věci zapůjčené.

Při vývoji pojištění jsme sledovali situaci na trhu, přání klientů i našich obchodníků. Výsledkem je zařazení nových pojistných rizik, připojištění a navýšení pojistných limitů, upřesňuje hlavní změny ve zkratce Jana Flajšarová, senior manažerka neživotního občanského pojištění Generali České pojišťovny.

Pojištění majetku nabízí:

  • Pojištění stavby,
  • Pojištění domácnosti a movitých věcí,
  • Pojištění rekreační domácnosti,
  • Pojištění občanské odpovědnosti,
  • Pojištění odpovědnosti vlastníka nemovitosti,
  • Chytré cestovní pojištění,
  • Asistenční služby,
  • Digitální likvidaci pojistných událostí (videoprohlídky, chatbot pro přikládání dokumentů a fotek),
  • Sjednání online i na pobočce.

Výše limitů podle Flajšarové více odpovídají současné situaci. Takto vysoké limity jsou nyní poskytovány například na věci osobní potřeby na území Evropy, peníze v trezoru, věci sloužící k výdělečné činnosti například při práci na home office s firemní technikou, věci na pozemku nebo i zvířata, dodává Flajšarová.

Pojištění stavby nově kryje i tak zvané škody na estetickém celku pro vnitřní stavební součásti. Pojištění tak kryje například situaci, kdy se z pojištění hradí nejen poškozená část, ale i výměna nepoškozených celků, které neodpovídají vzhledu a kvalitě opraveného úseku (například obklad koupelny, kde škoda vznikne na jedné stěně, ale stávající obklad se již nevyrábí a nově použitý má jiný odstín).

Další novinkou je rozšíření pojistného krytí pro případ poškození fasády. Pojištění nyní hradí i poškození všemi zvířaty a navíc zahrnuje jak vnější zateplení, fasádu včetně střechy, tak také vnitřní zateplení. Nově jsou z pojištění kryty i škody, k nimž dojde na oplocení. Změny se týkají také pojištění sportovních potřeb (vč. jízdních kol). Sportovní potřeby si teď můžete pojistit v rámci celé Evropy pro jakoukoliv nahodilou událost, například v důsledku nehody či náhodného rozbití.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).