Hlavní navigace

Generali Česká prodlužuje platnost speciálního rizikového pojištění pro zdravotníky

Sdílet

Lenka Kašparová 15. 10. 2020

Generali Česká pojišťovna vzhledem k aktuální epidemiologické situaci prodlužuje až do konce roku 2020 platnost speciálního rizikového pojištění pro lékaře, záchranáře, zdravotní sestry, ale i další profese zajišťující chod zdravotnických zařízení, pečujících o pacienty s onemocněním COVID-19. Pojištění se tak kromě zdravotnického personálu týká i sanitářů či zaměstnanců, kteří zajišťují úklid či stravování v těchto zařízeních.

Klienti Generali České pojišťovny z řad zdravotního personálu jsou automaticky pojištěni pro případ nakažení koronavirem. Pojištění jim kryje riziko hospitalizace a úmrtí. Do pojištění jsou zahrnuti všichni, kdo se starají o nemocné diagnózou COVID-19, ať už pracují v nemocnicích, domovech pro seniory, léčebnách pro dlouhodobě nemocné, domech s pečovatelskou službou, lázeňských zařízeních a v ambulancích všeobecných a odborných lékařů a stomatologů.

Speciální rizikové pojištění se vztahuje také na sestry sdružené v České asociaci sester. Zdravotní sestry přitom nemusí být klienty pojišťovny. Pojištění pro ně platí i v tomto případě.

Speciální rizikové životní pojištění pro zdravotníky kryje tato rizika:

  • Hospitalizace - 500 Kč za každý den hospitalizace způsobené diagnózou COVID-19,
  • Pobyt na JIP – 1000 Kč za každý den hospitalizace na JIP způsobené diagnózou COVID-19,
  • Úmrtí – 1000 000 Kč pro případ smrti způsobené diagnózou COVID-19,
  • Za toto pojištění klienti Generali České pojišťovny z řad zdravotního personálu, ani zdravotní sestry z řad České asociace sester neplatí,
  • Pojištění platí do 31.12.2020
Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).