Hlavní navigace

Firmy se bojí nedostatku pracovníků. Letní brigády letos nabízí už od května

Sdílet

Začátkem května 2017 začala řada zaměstnavatelů ve většině regionů ČR nabízet brigádu na letní měsíce. Důvodem je předpokládaný nedostatek zaměstnanců, v důsledku kterého se firmy chtějí vyvarovat tomu, že nikoho nenajdou. Předpokládá se také, že nabídka brigád vzroste v letošním roce o desítky procent. Vyplynulo to z údajů, které zveřejnila personální agentura Grafton Recruitment.

Firmy svou nabídku brigád uzpůsobují různým skupinám – studenti tak mohou získat intenzivní brigádu, aby si za léto stihli vydělat i něco užít, matky na mateřské dovolené zase práci na pár hodin denně, aby vedle ní zvládly i péči o děti, vysvětluje Jonathan Hill, ředitel Grafton Recruitment. Největší zájem mají studenti o práci v administrativě. Manuální práci příliš nevyhledávají, ačkoli se ohodnocení obou typů brigád se příliš neliší.

Naopak rozdíly v mzdovém ohodnocení je možné pozorovat v různých regionech. Brigádník na Ostravsku si vydělá přibližně 80–110 Kč za hodinu. V Brně je to v průměru 90–120 Kč a v Olomouci 100–120 Kč za hodinu práce. Kromě studentů či rodičů na rodičovské dovolené se o brigády letos více zajímají i lidé, kteří sice pracují na HPP u jiného zaměstnavatelem ale chtějí si takto přivydělat nějaké peníze.

Nejvíce pozic je nabízeno ve výrobě, a to na pozice operátorů výroby, skladníků, asistentů prodeje či pracovníků inventur.

Pokud se také chystáte na letní brigádu, věnujte pozornost typu smlouvy, jaký podepisujete. O různých variantách jsme psali v článku Kdy a jakou podepsat smlouvu na letní brigádu?

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).