Hlavní navigace

Firmy mají problém si udržet zaměstnance. Zavádí proto nové benefity

Sdílet

Nezaměstnanost se v České republice stále drží na jedné z nejnižších úrovní. V září 2017 klesla míra nezaměstnanosti na 3,8 %. Firmy tak mají stále větší potíže se sháněním nových zaměstnanců. Kromě toho ale bojují i s tím, aby si udrželi stávající pracovníky. Řada firem proto zavádí další benefity, aby zaměstnance motivovala k setrvání ve firmě.

Stravenky a mobilní telefon i pro soukromé účely považuje většina zaměstnanců za standard. Někteří zaměstnavatelé tak začali nabízet například úřední volno, které slouží pracovníkům k tomu, aby si vyřídili nutné formality v úředních hodinách. Jiné firmy vyzvedávají za zaměstnance děti ze školy a vozí je na kroužek. Další svým zaměstnancům nabízejí speciální odměnu, když přivedou svého kolegu.

Češi nemají zájem ani o vánoční večírky a dárky od zaměstnavatele, příspěvky na kulturní vyžití a sportovní aktivity apod.  V řadě firem nabízejí také relokační balíčky, příspěvky na dojíždění či svozové autobusy zdarma, komentuje Kamil Pittner, PR manažer personální agentury Grafton Recruitment.

V administrativních provozech se začínají nabízet masáže na pracovišti, kancelářská jóga, či kurzy zdravého sezení. A velmi oblíbená začíná být také klouzavá pracovní doba.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).