Firmy hledají na prosinec 20 tisíc brigádníků

Firmy i personální agentury hlásí před Vánoci nárůst brigádnických míst. V porovnání s jinými měsíci je to až dvojnásobně více. Zaměstnavatelé hledají nejčastěji brigádníky do retailu, logistiky nebo gastronomie. Poptávka ale sílí i v bezpečnostních službách.

Zájem firem o brigádníky potvrzuje také personální agentura Manpower. Některé segmenty, jako obchody, zasílatelské služby, nebo i pošta výrazně navyšují počty zaměstnanců. Někteří až na dvojnásobek. Vánoce dají možnost přivýdělku až pro 20 tisíc lidí, říká personalista Jiří Halbrštát.

Zvýšenou poptávku po brigádnících hlásí například bezpečnostní agentury, a to zejména na hlídání skladů a obchodů. Před svátky a během nich zároveň navyšujeme výdělky, maximum je 135 Kč na hodinu, říká Jan Peroutka z bezpečnostní agentury Securitas.

Nápor je v předvánočním období očekáván také v gastronomii. Řetězec rychlého občerstvení McDonald´s nabízí stovky pozic v restauracích po celé České republice.

V důsledku poklesu nezaměstnanosti mají lidé více alternativních nabídek, což způsobuje boj na trhu práce. Firma tak vyplácejí brigádníkům až o 20 Kč na hodinu více.

Češi nepočítají s tím, že se o ně ve stáří stát postará Cetelem nabízí výběry z bankomatu bez poplatku. Pouze do neděle        
Jerry001
Jerry001 (neregistrovaný) ---.hhnet.cz
10. 11. 2015 15:27 Nový

az 135 na hodinu?

celé vlákno

jako az? Ja jsem za mlada delal brigadu v pepsi cole u pasu, kde sem skladal lahve do beden a bedny na palety a pred cca 15 lety to bylo 65Kc/hod. Za tech 15 let je hodnota koruny uplne nekde jinde, takze bych spis ocekaval, ze dneska brigadnik pod 100Kc/hod ani nevstane z postele a tady ctu ze o Vanocich je priplatek a je to az 135 takze realne mimo vanoce se mozna nedostanou ani na tech 100? Za chvili snad bude nabidka brigada za stravu a piti ne? :-)

JohnBattler
JohnBattler (neregistrovaný) ---.bgp2.pra.giganet.cz
10. 11. 2015 22:35 Nový

Re: az 135 na hodinu?

celé vlákno

Divil by jste se kolik zaměstnavatelů nabízí brigády dost pod 100 Kč/h a stejně si nějaké lidi najdou. Vzhledem k tomu, že z brigádníků se při DPP (nejčastější varianta) neplatí nic navíc tak je to pro zaměstnavatele super výhodná pracovní síla. Ale když jsem se pokusil někde zmínit, že 100 Kč je minimum, tak mi bylo řečeno jsi na brigádě co si tady budeš vyskakovat.
Bohužel málokoho napadne, že existují například lidé co studují vysokou školu, ale musí se i živit a potřebují být za odpovídající práci přiměřeně zaplaceni.