Hlavní navigace

Firmy hledají na prosinec 20 tisíc brigádníků

Veronika Doskočilová

Firmy i personální agentury hlásí před Vánoci nárůst brigádnických míst. V porovnání s jinými měsíci je to až dvojnásobně více. Zaměstnavatelé hledají nejčastěji brigádníky do retailu, logistiky nebo gastronomie. Poptávka ale sílí i v bezpečnostních službách.

Zájem firem o brigádníky potvrzuje také personální agentura Manpower. Některé segmenty, jako obchody, zasílatelské služby, nebo i pošta výrazně navyšují počty zaměstnanců. Někteří až na dvojnásobek. Vánoce dají možnost přivýdělku až pro 20 tisíc lidí, říká personalista Jiří Halbrštát.

Zvýšenou poptávku po brigádnících hlásí například bezpečnostní agentury, a to zejména na hlídání skladů a obchodů. Před svátky a během nich zároveň navyšujeme výdělky, maximum je 135 Kč na hodinu, říká Jan Peroutka z bezpečnostní agentury Securitas.

Nápor je v předvánočním období očekáván také v gastronomii. Řetězec rychlého občerstvení McDonald´s nabízí stovky pozic v restauracích po celé České republice.

V důsledku poklesu nezaměstnanosti mají lidé více alternativních nabídek, což způsobuje boj na trhu práce. Firma tak vyplácejí brigádníkům až o 20 Kč na hodinu více.

Našli jste v článku chybu?