Hlavní navigace

Firmy chtějí pryč z EU. Proč?

Arsen Lazarevič

Podle průzkumu společnosti Colliers International chce polovina firem z evropského kontinentu pryč. Znamená to podle výsledků společnosti, že firmy chtějí svá administrativní, technologická, obchodní, ale bohužel i vývojová centra, přesouvat dále na východ. Důvodem jsou jak výrazně nižší náklady v zahraničí, tak také nelichotivá ekonomická situace evropských zemí. Čtěte více: Socialismus v Evropě vytváří ztracenou generaci

Nejvíce se chtějí přesouvat velké společnosti – zatímco celkově se chce přesunout 45 %, u velkých společností s více než tisíci zaměstnanci o tom uvažuje přes 70 %. Atraktivní pro firmy jsou především rychle rozvíjející se oblasti, především v Asii. Čína však není nejpopulárnější, překonaly ji následující země: Thajsko, Malajsie, Indonésie, Vietnam a Filipíny. Důvodem je především levnější pracovní síla, v Číně se dělnicí dožadují vyšších platů. 

Našli jste v článku chybu?
 • 16. 4. 2014 16:41

  David (neregistrovaný) ---.3.broadband12.iol.cz

  Kde to v dnešním světě do píči žijeme?!?!?!?!?!­?!?!?!?!?!?!?!
  Dneska máme občanský zákon úplně na píču!!!!!!!!!!­!!!!!!!!!!
  Kdyby se tak vrátily časy, a začali bychom konečně žít normální život.
  Tak jako jak nás zachvíli planeta uživí do píči zkurvené??????????­??!!!!!!!!!!!!!!!!

  Evropská unie je pro nás akorád obrovská mrtka skrtka!!!!!!!­!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!­!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!­!!!!!!!!!!!!!!!!!!