Firmy by podle německé centrální banky měly zvýšit mzdy

Německá centrální banka se přidala k německým odborům a požaduje po firmách výraznější zvýšení mezd: Vzhledem k dobré konjunkturní situaci, nízké nezaměstnanosti a celkově dobré perspektivě vývoje ekonomiky je vývoj mezd v Německu jen velmi mírný, řekl vrchní ekonom centrální banky Jens Ulbrich v televizi n-tv. Německé mzdy přitom rostou nejrychleji za posledních 15 let. Zatímco inflace byla ve výši 1 %, mzdy nominálně vzrostly o 3,1 %.

Přístup centrální banky je ojedinělý, v minulosti spíše vyzývala ke mzdové zdrženlivosti: Když se ekonomice daří špatně, žádáme odbory o zdrženlivost. Teď, když se hospodářství rozbíhá, se mohou platy klidně zvyšovat rychleji, dodal Ulbrich.

Nejbohatší člověk na světě: Lidé by měli pracovat jen 3 dny v týdnu Svaz průmyslu: Nechceme zvyšování minimální mzdy        
P2010
P2010 (neregistrovaný) ---.net.upcbroadband.cz
22. 7. 2014 13:38 Nový

Zajimave

Zatimco nase tvrdi ze se ma vse jen neustale zdrazovat. Zase to v tom Nemecku delaji spatne a u nas spravne :-)

V.Mlich
V.Mlich (neregistrovaný) ---.mrp.cz
22. 7. 2014 15:57 Nový

To se jim to diktuje

Bankéři jsou v pohodě, protože Slováci si půjčili z MMF, aby mohli přes euroval krýt jejich riskantní obchody s řeckými dluhopisy. Zhodnocují vklady svých klientu vysokým procentem, tak si zvýšení platů zaslouží. Bohužel v průmyslu jsou trošku jiné podmínky, majitelé firem musí určovat mzdy podle trhu, a ne podle přání bankéřů.