Hlavní navigace

Firmy a podnikatelé dostanou více peněz na svoji záchranu

Sdílet

Lenka Kašparová 20. 3. 2020

Vláda se rozhodla navýšit prostředky určené na úvěry pro podnikatele v Programu COVID II. Podnikatelé mají nárok na úvěry poskytované komerčními bankami, za které se zaručí stát prostřednictvím Českomoravské záruční a rozvojové banky (ČMRZB). K dispozici budou mít až 30 miliard korun.

Konkrétní podpora podpory schválená Ministerstvem průmyslu a obchodu:

  • Bezúročné půjčky Úvěr COVID I s ročním odkladem splátek. Ministerstvo průmyslu a obchodu je připravilo ve spolupráci s Českomoravskou záruční a rozvojovou bankou. Žádat o ně můžete od 16. března. Celkový objem peněz určený na úvěry podnikatelům je 5 miliard Kč.
  • Program COVID II, který vláda schválila včera 19. března. Celkový objem je 5 miliard Kč. Smyslem programu COVID II je na průběžně reagovat na aktuální potřeby podnikatelů. Jeho prostřednictvím si můžete vzít bezúročnou půjčku s ročním odkladem od částky 10 tisíc korun až 15 milionů korun. Půjde o úvěry sjednané u komerčních bank, za které se zaručí stát prostřednictvím Českomoravské záruční a rozvojové banky (ČMRZB). Podnikatelé tak budou mít k dispozici až 30 miliard korun.

Mimo to vláda také rozhodla, že i osoby samostatně výdělečně činné (OSVČ) budou mít stejně jako zaměstnanci nárok na finanční pomoc, pokud v době karantény ošetřují člena rodiny. Podrobnosti najdete ve článku Delší ošetřovné, nově pro OSVČ a pomoc firmám. Lidé nebudou bez peněz.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).