Hlavní navigace

Fio slaví 10 let banky a milon klientů. Chystá podporu pro chytré hodinky

Sdílet

Máme miliontého klienta, oznámila Fio banka. Bance přibyl v nedávných dnech, píše v tiskové zprávě. V květnu 2020 banka zároveň oslaví 10 let jako banka, do té doby působila pod názvem Fio, družstevní záložna.


Fio, družstevní záložna

Vzpomínáte si ještě na retro příkaz k úhradě? Psal se rok 2008.

V době, kdy Fio banka vznikla jako plnohodnotná banka, měla přibližně 50 tisíc klientů, během 10 let svého působení si pravidelně připisovala roční přírůstek přibližně 100 tisíc nových klientů. Nyní se tak směle může řadit mezi velké české banky. Před deseti a více lety bychom se o takové ambici neodvážili nahlas mluvit a nyní bych rád poděkoval všem, kteří se na uplynulém rozvoji podíleli. Stejné poděkování si zaslouží i ti, kteří nyní drží banku v chodu, aby naši klienti měli alespoň o jednu starost méně. Rozhodně však nestojíme na místě a jedeme dál, komentuje generální ředitel Fio banky Jan Sochor.

Nenechte si ujít retro článek: Fio, družstevní záložna: Recenze a zkušenosti

Banka letos chystá novinky, přibudou první vkladomaty, začne poskytovat spotřebitelské splátkové úvěry a rozšířit platby chytrými hodinkami o Garmin Pay a Fitbit Pay.


Fio, družstevní záložna

První platební karta tehdejší družstevní záložny.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
  • 2. 4. 2020 4:34

    bez přezdívky

    Také přibyl jeden výběr z bankomatu jakékoliv banky na dva, takže kartu s sebou můžeme více nosit a při té příležitosti s ní i zaplatíme. Jinak se mi líbí, že Fio internetové bankovnictví se zobrazuje oproti jiným bankám většími písmeny, že není třeba zvětšovat číslice, abychom zřetelně viděli pohyby na účtu a lépe zadávali platby. Taktéž fungují okamžité platby, což vítám. Stolní počítač tedy stačí pro pohodlný přístup k účtu. Fio aplikace mi na starém smartphonu pořádně nefungovala, tak jsem ji přestal používat a odinstaloval. Na nový chytrý mobil jsem ale dal aplikaci Equa, u kteréžtož banky je přístup na bankovní účet přes klasický počítač zdlouhavý pomocí kódu z smsek a hesel. Dříve jsem byl klientem jedné banky, ale nyní se mi zdá být výhodnější vyzkoušet také konkurenci.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).