Hlavní navigace

Fio banka zrychluje posílání peněz. Do cizí banky peníze dorazí ten samý den

Sdílet

Fio banka zrychlila posílání tuzemských plateb. Pokud budete přes internetbanking či smartbanking posílat tuzemskou platbu v českých korunách, příjemce v jiné bance ji obdrží ještě ten samý pracovní den. Platbu ale musíte zadat do 12:00. Stejná pravidla platí, pokud zadáte pokyn na pobočce. Zrychlení služby je bez příplatku.

Novinka je možná už od letošního ledna kvůli změně poplatkovacích pásem systému mezibankovního platebního styku Certis, který provozuje Česká národní banka (ČNB). Jaké banky vyšly klientům už vstříc a jaké platby zatím nezrychlují? informace najdete v článku Banky mohou zrychlit převody. Některé si radši nechají zaplatit za expresní platbu

Pokud budete chtít platbu zaslat po 12. hodině s tím, že chcete, aby ji příjemce v jiné bance obdržel ten samý den, musíte zvolit prioritní platbu a zaplatit poplatek 100 Kč. I tak ale musíte platbu zadat do 14. hodiny.

O dalších novinkách, které banka připravila, jsme vás informovali v článku Novinky z Fio banky: další investice a kreditky bez poplatků.

Našli jste v článku chybu?
 • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
 • 23. 11. 2017 18:31

  TH (neregistrovaný) ---.net.upcbroadband.cz

  To už platilo dávno, ne? Psal o tom i dalich ve svých srovnávacích článcích o rychlosti připisování plateb, že Fio patří k nejrychlejším bankám.

 • 23. 11. 2017 21:39

  Tomáš Marný

  To máš asi trošičku popletené... Zatímco z jiných bank dorazila platba ten samý den, z FIO až druhý. Mnohokrát vyzkoušeno, naštěstí už je pro mne Fííííííííjo jen temnou minulostí.

 • 26. 11. 2017 21:17

  ViR

  Platilo a neplatilo. Klientem Fio jsem od r. 2008 (tehdy ještě záložny) a bylo to tak, že standardní převod byl D+1 a byl zdarma (u ČS či ČSOB byl tehdy také D+1, ale do jiné banky za nějakých 6 Kč). Ovšem existoval zrychlený převod D+0, který musel být zadán do 12 hodin (respektive podle sazebníku do 11:50, ale do 12 to systém normálně vzal) a stál 1,50 Kč. Což platilo až doteď. A ta "kačkapade" mi fakt žíly nervala, když jsem potřeboval poslat peníze rychleji.

  No a pak byl a je ten expresní, s možností zadání do 14:00 hodin. A ten je za těch nehezkých 100 Kč. A myslím, že i byl. (Využil jsem to jen jednou, nějak před rokem.)

  Takže teď se spojil standardní převod se zrychleným na D+0 a za 0 Kč.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).