Hlavní navigace

Fio banka umožňuje nově posílat některé platby i bez autorizace

Sdílet

Gabriela Hájková 3. 10. 2017

Fio banka do Internetbankingu přidala možnost posílat některé platby bez nutnosti autorizace. Autorizaci si mohou klienti vypnout u plateb mezi vlastními účty, plateb na vybrané známé účty a také u plateb s menšími částkami.

U platby mezi vlastními účty klienti v Internetbankingu zvolí svůj odchozí a cílový účet, částku a peníze rychle přepošlou. Platba je připsána okamžitě.

Druhým typem jsou platby na vybrané ověřené účty, na které posílají klienti peníze opakovaně. Z takové platby lze jednoduše vytvořit šablonu, poprvé ji autorizovat a další platby už je možné provést bez ověření.

Poslední typem jsou platby menších částek, konkrétně do výše 500 Kč, kdy klienti (pokud si možnost zvolí) nemusí potvrzovat platby do pětistovky SMS kódem. Maximálně lze ale zadat pět takových plateb za sebou v součtu do 2000 Kč, pak už systém opět vyžaduje z bezpečnostních důvodů jednorázové ověření.

Zjednodušení je možné nastavit pro každý typ plateb zvlášť.

Našli jste v článku chybu?
 • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
 • 3. 10. 2017 20:01

  ldx (neregistrovaný) ---.klfree.cz

  Řešil jsem to používáním mobilní aplikace, kde stačí zadat jen pin.

  Jinak tuto možnost v IB má většina nových bank, FIO je jednoznačně poslední, otázka je, proč to tak dlouho trvalo. Napadá mně, že je to asi snaha omezit množství transakcí na serveru, aby se nepřetěžoval. Některé banky to myslím řeší tím, že tam dávají časovou prodlevu resp. to zpracují v nižší prioritě, což je nejspíše lepší cesta (pokud to teda nebude trvat půlhodinu jako u Equa bank, to je zas druhý extrém a průšvih). Navýšit infrastrukturu, zvýšit propustnost a přidat další CPU by z pohledu finančních možností banky neměl být zas tak velký problém, no.

 • 3. 10. 2017 20:04

  ldx (neregistrovaný) ---.klfree.cz

  Pro redakci: Diskuze nezobrazuje zadané titulky u komentářů, prosím opravte si to!

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).