Hlavní navigace

Fio banka pořádá další ročník Studentbrokeru. Bude učit studenty jak obchodovat na burze

Sdílet

Fio banka pořádá další semestr projektu Studentbroker na českých a slovenských školách. V rámci projektu učí ve spolupráci s českou burzou RM-SYSTÉM obchodovat na burzách. Studenti mají možnost uplatnit své znalosti v praxi a případně vyhrát některou z věcných cen.

Projekt studentům zajistí přístup do investiční aplikace, jež simuluje reálné dění na burzách v ČR, USA a Německu. Dále mohou využít fiktivní rozpočet 1 000 000 Kč pro obchody s akciemi a 50 000 USD pro obchody s deriváty. Během následujících 3 měsíců se snaží zhodnotit svěřené portfolio.

Mohou si vyzkoušet, jak nakupovat a prodávat cenné papíry, aniž by sami museli nést reálné riziko. Jde pouze o fiktivní peníze, tím je možné být odvážnější. Mohou zkoušet různé strategie, některé vedou k úspěšnému zhodnocení, jiné naopak ukáží, jak rychle lze o všechno přijít. Takový je ale svět investic, komentuje projekt Studentbroker Jan Bláha, obchodní ředitel Fio banky.

Kromě Studentbrokeru zahájila letos banka také další semestr Školy investování, která je určená všem dospělým a je bezplatná. O podrobnostech jsme vás informovali v březnové aktualitě.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).