Hlavní navigace

Finanční správa zveřejnila nové tiskopisy pro zaměstnance žádající zúčtování záloh

Sdílet

Veronika Doskočilová

Finanční správa vydala nový tiskopis pro zaměstnance a zaměstnavatele. Jedná se o tiskopis Žádost o roční zúčtování záloh a daňového zvýhodnění, který je nově k dispozici i v elektronické formě.

Tento tiskopis můžete poprvé použít za zdaňovací období 2018, tedy v roce 2019 a to v případě, že žádáte zaměstnavatele o roční zúčtování záloh a daňového zvýhodnění. Nově je tiskopis dostupný:

  • ve tvaru PDF
  • jako interaktivní tiskopis
  • jako struktura XML dat ve formátu XSD

Kromě toho je nově k dispozici také tiskopis Prohlášení poplatníka daně z příjmů fyzických osob ze závislé činnosti. Ten je určen pro účely výpočtu záloh na daň, uplatnění měsíčních slev na dani a daňového zvýhodnění pro zdaňovací období 2019, popř. pro dodatečné uplatnění slev na dani a daňového zvýhodnění za rok 2018 v rámci žádosti o roční zúčtování záloh a daňového zvýhodnění. Tiskopis je k dispozici v těchto formátech:

  • ve tvaru PDF
  • jako interaktivní tiskopis
  • jako upravená struktura XML dat ve formátu XSD (možnost načítat více zaměstnavatelů u daňového zvýhodnění)

Od zdaňovacího období 2018 můžete jako zaměstnanci vyplňovat toto prohlášení k dani buď v tradiční listinné podobě, nebo v elektronické formě. Vždy bude záležet na rozhodnutí zaměstnavatele, jakou formu prohlášení k dani zvolí.

Oba výše uvedené tiskopisy budou zároveň v tištěné podobě dostupné na finančních úřadech v druhé polovině prosince 2018 a jsou již nyní zveřejněny v databázi daňových tiskopisů na webu Finanční správy.

Našli jste v článku chybu?
Ochrana proti spamovacím robotům. Odpovězte prosím na následující otázku: Jaký je letos rok?

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).