Hlavní navigace

Finanční správa vrátila už téměř 12 miliard korun z přeplatků na dani z příjmů

Sdílet

Lenka Kašparová 11. 5. 2020

Finanční správa už zpracovala necelý milión žádostí o vrácení přeplatku na dani z příjmu fyzických osob. Celkově zatím podalo daňové přiznání přes 1,6 milionů poplatníků. Finanční správa má ze zákona třicetidenní lhůtu na zpracování a odeslání přeplatku. Celkově finanční správa poplatníkům vrátila už 11 974 901 325 korun.

Vyhlášení nouzového stavu v souvislosti s výskytem koronaviru přišlo v nevhodnou dobu jak pro daňové poplatníky tak i Finanční správu. Koncem března je každoročně rozšířena pracovní doba na finančních úřadech a naši zaměstnanci vyjíždějí vybírat daňová přiznání do menších obcí. Místo toho jsme museli finanční úřady uzavřít, omezit provozní dobu podatelen a zavést směnný provoz abychom ochránili zdraví veřejnosti a našich zaměstnanců, uvedla Tatjana Richterová, generální ředitelka Finanční správy.

V letošním roce u daně z příjmů fyzických osob došlo ke stanovení bezpokutového období v případě pozdějšího odevzdání přiznání. Daňové přiznání je nyní nutné odevzdat nejpozději do 1. 7. 2020. V tomto termínu musí být zaplacená i daň, která současně musí být už na účtu příslušného finančního úřadu. Jinak vám hrozí penále za její pozdní zaplacení, a to vyměřené už od 1. 4. 2020. Bližší informace si můžete přečíst v článku Na daně je sice odklad, ale pokuta už běží. Kdo nezaplatí včas, počítá se zpětně.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).