Hlavní navigace

Finanční správa u kompenzačních bonusů odhalila první podvody

15. 5. 2020

Sdílet

Finanční správa odhalila na základě své analytické činnosti několik pokusů o zneužití kompenzačního bonusu pro živnostníky. Ke dni 15. května proto podala dvě první trestní oznámení a další připravuje. Celkově se podvodníci neoprávněně pokusili získat finanční kompenzaci ve výši 1 175 000 korun. Ve všech těchto případech se jednalo o osoby, které se vydávaly za reálného živnostníka. OSVČ jejichž jméno mělo být zneužito, finanční správa následně kontaktovala. Pro ně samotné bylo překvapení, že se podvodníci snaží získat kompenzační bonus jejich jménem a mnozí se pak obrátili na Polici ČR.

V jednom případě šlo o podvodníka, který se chtěl obohatit o neuvěřitelných 875 tisíc korun, a tak podal žádosti jménem OSVČ, které o kompenzační bonus nežádaly. V dalších případech šlo o žadatele, kteří se kompenzační bonus pokusili vylákat jménem OSVČ, které si však žádost podaly a uvedly v ní svůj účet, odlišný od toho, jenž uvedl falešný žadatel.

Uvědomujeme si, jaký význam má kompenzační bonus pro živnostníky, a proto jim poskytujeme dostatečný informační servis a rychlé vyplácení bonusu je pro nás prioritou. To dokazuje objem zpracovaných žádostí za 14 miliard Kč, které jsme už živnostníkům poslali. Bohužel se objevují i ojedinělé případy, kdy se někdo snaží současnou situaci a vyplacení pomoci zneužít, uvedla Tatjana Richterová, generální ředitelka Finanční správy.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
  • 15. 5. 2020 21:44

    L.

    Jo. Protože ti ynteligenti na MF si nevzpomněli, že drtivá většina OSVČ má u FÚ registrovaný účet a místo co by to poslali na něj, tak je nechali ten účet vyplňovat znovu. Přitom když jsem podával DPFO, tak jsem speciálně musel na finančák změnit účet, protože vratku mi prý na jiný účet poslat nemohou.

    Jsme schopný národ, jen nám vládnou nemehla.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).