Hlavní navigace

Exekutorská komora v Ostravě otevřela bezplatnou právní poradnu

Sdílet

Exekutorská komora otevřela v Ostravě bezplatnou právní poradnu. Mohou se na ni obracet občané, kteří potřebují pomoc v oblasti exekučního řízení a výkonu rozhodnutí.

Komora tím reaguje na situaci v Moravskoslezském kraji. Ten dlouhodobě patří s 554 tisíci aktuálně vedenými exekucemi k jedné z nejvíce postižených oblastí v ČR. Jen vloni bylo v kraji zahájeno 85 tisíc nových exekučních řízení, což je třetí největší číslo po Praze (130 tisíc) a Ústeckém kraji (105 tisíc). Většina nových exekucí je přitom uvalována na osoby, které již nějakou exekuci mají, informuje zpráva Exekutorské komory.

Poradenství Komora bezplatně poskytuje v prostorách Občanské poradny Ostrava, provozované Slezskou diakonií (Velká 19, Moravská Ostrava). Na konzultace je nutné se předem objednat na telefonním čísle 734 645 275.

Občanská poradna Ostrava poskytuje bezplatné poradenství všem lidem, kteří jsou v nepříznivé sociální situaci nebo jim taková situace hrozí, neznají svá práva a povinnosti, dostupné služby nebo nejsou schopni vyjádřit své potřeby a hájit své oprávněné zájmy, představila jednu ze služeb Slezské diakonie její ředitelka Zuzana Filipková s tím, že největší počet dotazů se dlouhodobě týká právě oblasti dluhů.

Vysoký počet vedených exekucí v Moravskoslezském kraji má zajisté souvislost s dlouhodobě složitou situací v oblasti zaměstnanosti. Dojde-li například k uzavření dolů Paskov a Lazy, lze předpokládat, že se v určitém časovém odstupu projeví tato skutečnost v nárůstu nových exekucí, předpokládá Pavla Fučíková, prezidentka Exekutorské komory, která doufá, že poradenství zde povede také ke zvýšení finanční gramotnosti.

Kromě té v Ostravě Exekutorská komora provozuje poradnu také v Praze, Brně a v Plzni. Konzultace zde poskytují přímo právníci Exekutorské komory, exekutorští kandidáti či koncipienti spolupracujících exekutorských úřadů. Pokud to máte do poradny daleko, můžete zkusit poradenství, které Komora poskytuje on-line na svém webu.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).