Hlavní navigace

Máte dva kotle? I tak můžete získat kotlíkové dotace

Sdílet

Státní příspěvek na nový kotel můžete získat i v případě, že máte v domě dva zdroje tepla – tedy dva kotle. Musíte ale splnit jedno pravidlo. Starý kotel na tuhá paliva musí být hlavním tepelným zdrojem a je nutné to odpovídajícím způsobem doložit. Jde většinou o čestné prohlášení a fotodokumentaci starého kotle s jeho napojením na topnou soustavu a komín, popisuje Karel Kincl, produktový manažer společnosti ENBRA.

Pokud podmínku splníte a doložíte, můžete na jeho obnovu Kotlíkové dotace bez problémů čerpat. Kotel též musí být v provozu.

Kotlíkové dotace jsou určeny k výměně nevyhovujících zdrojů tepla – kotlů na tuhá paliva s ručním přikládáním – v rodinných domech. Jejich cílem je podpořit modernizaci zdrojů tepla v českých domácnostech. Právě staré a nekvalitní kotle jsou totiž jedním z největších lokálních znečišťovatelů ovzduší. Na nové kotle spalující uhlí a biomasu lze čerpat státní příspěvek ve výši až 75 % celkových uznatelných nákladů, na tepelná čerpadla pak ve výši až 85 % celkových uznatelných nákladů. Maximální výše uznatelných nákladů činí v tomto dotačním programu 150 tisíc korun.

Dotace vyřizují krajské úřady v jednotlivých krajích, podání žádostí probíhá většinou elektronicky, žádost je ale nutné doplnit a následně podat spolu s potřebnými dokumenty v tištěné podobě.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).